ketvirtadienis, liepos 9 d.
Nekilnojamojo turto įsigijimas – žingsnis po žingsnio. „Freehold“ – kaip nuosavybės forma
tiesa.com

Šiandien aš jums papasakosiu, ką jūs, visgi, įsigyjate, kai perkate nekilnojamąjį turtą Didžiojoje Britanijoje ir ar visada jūs iš tikrųjų įsigyjate nekilnojamąjį turtą. Kokio nekilnojamojo turto savininku jūs tampate besąlygiškai, o kokį nekilnojamąjį turtą jums tiesiog perleidžia naudoti tam tikromis sąlygomis ir aptartam laikui.

Mūsų Tėvynėje (aš turiu omenyje posovietinę erdvę), nepriklausomai nuo to, ką jūs įsigijote –

butą ar namą, jūs tampate šio nekilnojamojo turto savininku.

Didžiojoje Britanijoje dažnu atveju viskas atrodo kitaip. Mūsų tėvynainiai dažnai būna nustebę, susidūrę su skirtingomis nekilnojamojo turto valdymo formomis Didžiojoje Britanijoje. Todėl, prieš perkant nekilnojamąjį turtą Didžiojoje Britanijoje, reikia tiksliai žinoti ir suprasti, kokias teises ir pareigas jūs įgyjate nekilnojamojo turto atžvilgiu.

Nors, gerai išsiaiškinus, valdos forma viena – tai žemės ir to, kas ant jos pastatyta, valdymas įstatymo ribose. Tokia valdos forma vadinama „Freehold“.

Kas gi apibūdina tokia valdos formą, kaip „Freehold“?

1. Po savininko mirties žemė ir nekilnojamasis turtas paveldimi.

2. Savininko teisės formaliai neapribotos.

Nepaisant to, reikia suprasti, jog ir esant tokiai valdos teisei, savininkas negali daryti savo žemėje viską, ko jis užsigeidžia.

1. Vietos valdžia gali riboti ne tik fizinius nekilnojamojo turto pakitimus, bet taip pat ir tai, kokiais tikslais tas turtas naudojamas. T. y., pavyzdžiui, norint pastatyti priestatą arba kažką nugriauti savo žemėje, taipogi, jeigu norima konvertuoti komercinį nekilnojamąjį turtą į gyvenamąjį ir atvirkščiai, reikalingas vietos valdžios leidimas.

2. Be to, egzistuoja vietinės ir bendravalstybinės taisyklės, reguliuojančios, kokiems pakeitimams yra būtini „planning permission“ – statybinių ir architektūrinių brėžinių suderinimas su planavimo įstaigomis, o kokiems pakeitimams užtenka tiesiog leidimo.

3. Gali būti kažkokios papildomos teisės, uždėtos šiai žemei. Tai gali būti ir jūsų teisės svetimos nuosavybės atžvilgiu, pavyzdžiui, žemės savininko teisė į praėjimą prie jos per kaimyno valdas, arba atvirkščiai, kaimyno teisė į šviesą, kurią gali riboti jūsų naudojimasis savo žeme.

4. Kompanijos, aprūpinančios gyventojus dujomis, elektra, vandeniu, kanalizacija, drenažo sistemomis taip pat gali turėti tam tikrų teisių į jūsų žemę, pravestas joje komunikacijas ir priėjimą prie jų.

5. Jūs, kaip savininkas, taip pat turite pareigas tiems, kas įeina, išeina arba praeina šalia jūsų nuosavybės. Pavyzdžiui, jeigu nukritusi nuo stogo čerpė ką nors sužeis ar atims gyvybę, jūs būsite visiškai už tai atsakingas kaip nekilnojamojo turto savininkas.

Daugeliu atveju „Freehold“ – tai atskiras namas, stovintis ant nuosavos žemės.

Egzistuoja namai, padalyti į butus, kiekvienas jų yra „Freehold“ dalis. Štai čia jau visai kitoks ir ne pats geriausias variantas. Bankai neretai atsisako išduoti būsto paskolą tokio buto pirkimui todėl, kad ten dažnai būna nesureguliuoti nuosavybės klausimai bendro naudojimo vietoms, taip pat gretutinės nuosavybės teisės, kai lubos vieno savininko bute yra grindys kito savininko bute ir pan.

Visgi, dauguma butų yra parduodami ir perkami su valdos teise, vadinama „leasehold“. Tokiu atveju pastatas ir žemė po juo turi šeimininką, kuris turi pastatą ir žemę „freehold“ teisėmis. Žemės ir pastato savininko santykiai su tais, kurių nuosavybėje yra butai šiame pastate, vadinami „leasehold“. Detaliau apie tokią valdos teisę aš papasakosiu kitame straipsnyje.

Nekilnojamojo turto įsigijimas Didžiojoje Britanijoje – tai stresas ir pinigų bei laiko sąnaudos, kurios ne visada veda prie trokštamo rezultato.

Mūsų patirtis ir žinios padeda rusakalbės bendruomenės nariams visuose nekilnojamojo turto įsigijimo sandorio etapuose. Mes ne tik kalbame viena kalba su jumis, bet ir kur kas geriau suprantame vieni kitus daugeliu kitų aspektų.

Mes naudojamės šiuolaikinėmis komunikacijos priemonėmis ir dirbame su klientais iš visų Didžiosios Britanijos kampelių. Jūs galite konsultuotis telefonu, per „Skype“, el. paštu, susitikti mūsų biure Londone arba kitoje jums patogioje vietoje.

Skambinkite: 01304268934, 07852829016 arba užpildykite formą tinklapyje www.YourMortgageAdvisor.info

2017 05 05 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt