sekmadienis, birželio 7 d.
Nekilnojamojo turto įsigijimas - žingsnis po žingsnio
tiesa.com

Daugiausiai mitų būsto paskolos gavimo atžvilgiu, tikriausiai, yra susiję su „self-employed“ pajamomis. Dažnai socialiniuose tinkluose ir tarpusavio pokalbiuose žmonės negaili vieni kitiems patarimų dėl to, kaip gauti „mortgage“, jeigu dirbi savarankiškai. Dauguma šių patarimų yra toli nuo tiesos ir dėl jų daug žmonių metų metus delsia įsigyti nuosavą būstą.

Kokia gi yra reali situacija su būsto paskolų gavimu tiems, kurie dirba savarankiškai? Kaip yra su jų gaunamomis pajamomis?

Pirmiausia aš priminsiu, kad dirbu su daugiau nei 60 banko įstaigų, kurios suteikia būsto paskolas, tarp jų ir tiems, kas dirba kaip „self-employed“. Kiekvienas iš šių bankų turi savo nuosavus galimos būsto paskolos ir su tuo susijusių rizikų skaičiavimo kriterijus bei metodus.

Šie kriterijai nėra pastovūs – jie ganėtinai dažnai keičiasi. Todėl aš išdėstysiu apytikrę situaciją ir galimybes šiai dienai, dėl aktualesnės informacijos jums geriau kreiptis asmeniškai.

Kaip ilgai reikia dirbti kaip „self-employed“, norint gauti būsto paskolą?

- Kai kurioms kreditavimo įstaigoms pakaks to, jei jūs galėsite nurodyti savo vienerių finansinių metų pajamas. Greičiausiai, jūsų dar paprašys buhalterio pažymos dėl jūsų verslo finansinio stabilumo, pajamų ir išlaidų detaliosios struktūros, kompanijos banko sąskaitos, kontraktų. Tai ne taip sunku padaryti – jūsų buhalteris su tuo susidoros.

Kiti bankai gali išduoti būsto paskolą tik tiems klientams, kurie išdirbo kaip „self-employed“ mažiausiai 2 metus. Yra ir tokių bankų, kurie suteikia paskolą tik išdirbusiems virš 3 metų. Visgi svarbu suprasti, jog netgi šioje vietoje bankai skirtingai skaičiuoja potencialaus kliento pajamas. O juk nuo to, kaip bankas paskaičiuos jūsų pajamas, ir priklauso suma, kurią jis gali paskolinti jums, kaip klientui.

Yra bankų, kurie kaip jūsų pajamas vertins jūsų verslo pelną (iki mokesčių) už paskutinius metus. Kai kurie vertins vidutinę pelno sumą už du metus. Kiti gali atsižvelgti į jūsų verslo vidutinį 3 metų pelningumą.

Pažiūrėkime, kaip tai gali atrodyti.

Tarkime, per paskutinius 3 metus jūsų verslas parodė tokius rodiklius:

2015 metai – 15000

2016 metai – 28000

2017 metai – 43000

Skirtingi bankai apskaičiuos šias pajamų sumas. Tai gali būti:

Bankas A – 28666 – vidutinis už tris metus.

Bankas B – 35500 – vidutinis už du metus.

Bankas C – 43000 – skaičius už paskutinius metus.

Atitinkamai, tokiomis pat proporcijomis skirsis ir būsto paskolos suma, kurią jūs galite gauti šiuose bankuose, pavyzdžiui:

Bankas A – 129000

Bankas B – 160000

Bankas C – 193500

Jei jūsų verslo pajamos per paskutinius metus smuko, tai praktiškai visi bankai apskaičiavimui naudos skaičių už paskutinius metus, o ne vidutinį už 2–3 metus. Bet kokiu atveju jūsų būtinai paklaus, kaip matote savo nuosavo verslo perspektyvas – ar yra kokių įtarimų dėl galimo pajamų sumažėjimo ateityje ir t.t.

Aš esu girdėjusi patarimų užregistruoti kompaniją, neva, tokiu būdu galima išvengti sunkumų, su kuriais susiduria „self-employed“ pretendentai, siekdami gauti būsto paskolą.

Deja, tai netiesa. Jeigu jums priklauso daugiau nei 20 % kompanijos akcijų, bankai nagrinės jūsų dokumentus tokiais pat kriterijais kaip ir „self-employed“ dokumentus. Kaip į jūsų pajamas, atsižvelgs į atlyginimą + dividendus arba jūsų dalį kompanijos pelnui. Netgi jei jūs esate tik kompanijos direktorius, kuriam nepriklauso jos akcijos, bankas paprašys jūsų pateikti kompanijos finansinius pajamų, mokesčių ir atlyginimų sumokėjimo dokumentus.

Nekilnojamojo turto įsigijimas Didžiojoje Britanijoje – tai stresas ir pinigų bei laiko sąnaudos, kurios ne visada veda prie trokštamo rezultato.

 

Mūsų patirtis ir žinios padeda rusakalbės bendruomenės nariams visuose nekilnojamojo turto įsigijimo sandorio etapuose. Mes su jumis ne tik kalbame viena kalba, bet ir kur kas geriau suprantame vieni kitus daugeliu kitų aspektų.

 

Mes naudojame šiuolaikiškas komunikavimo priemones ir dirbame su klientais iš visų Didžiosios Britanijos vietų. Jūs galite konsultuotis telefonu, per „Skype“, el. paštu, atvykti į mūsų biurą Londone arba susitikti kitoje, jums patogioje vietoje.

 

Skambinkite: 01304268934, 07852829016 arba užpildykite formą tinklapyje www.YourMortgageAdvisor.info

 

2017 06 30 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt