sekmadienis, liepos 12 d.
Nekilnojamojo turto mokestį ir vėl gaubia rūkas
tiesa.com

Socialdemokratai ieško išeičių, kaip nustumti visuotinį nekilnojamojo turto (NT) tolyn į ateitį. Dar prieš rinkimus jie tvirtino, kad toks mokestis reikalingas ir jis turi būti socialiai teisingas. Vakar premjeras Algirdas Butkevičius teigė, kad tokį mokestį įvesti dabar – blogas laikas, nes neauga realios žmonių pajamos.

„Kol kas, aš manau, šito mokesčio negalėtume taikyti. Pablogintume žmonių finansinę situaciją, jeigu tikrai visas nekilnojamasis turtas būtų apmokestintas, nes realios pajamos neauga, o jeigu mokesčius iš šeimos biudžeto išlaidas didinsime - tai nėra šios Vyriausybės tikslas“, - Ministrą Pirmininką cituoja portalas lrytas.lt.

Premjeras taip pat atkreipė dėmesį ir į tai, kad savivaldybių nustatytas žemės mokestis yra labai didelis ir reikia jį peržiūrėti. Įtariama, kad nustatant maksimalią šio mokesčio ribą, gali būti piktnaudžiajama valdžia. Šiuo metu žemės mokestis siekia 4 proc. Anot A. Butkevičiaus, gali būti, jog tokiu būdu savivaldybės bando surinkti papildomų pajamų į savo biudžetus.

„Manau, kad šitas 4 proc. tarifas yra per didelis, nes aš nė vienos pasaulio šalies nežinau, kur leidžiamas toks diapazonas nuo 0,3 iki 4 proc. Manau, logiškiausia būtų, kad viršutinė riba būtų apie 1,5 proc.“, - kalbėjo Vyriausybės vadovas.

2013 02 08 06:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt