penktadienis, liepos 10 d.
Nemažėjant užpuolimų peiliais skaičiui, į mokyklas tokius ginklus nešasi ir vaikai
tiesa.com
Pixabay.com
Asociatyvi nuotrauka

Į mokyklą mokytojams teko iškviesti policiją, kai pas keturmetį vaiką buvo rastas peilis, praneša Metro.co.uk.

Šis incidentas – vienas iš daugiau nei 1000 atvejų, kai pas mokyklas lankančius vaikus pastaraisiais metais buvo rasti peiliai, taip pat mačetės, medžiokliniai peiliai ir samurajaus kardai.

Mančesteryje 11-metis berniukas ant žiebtuvėlio galo buvo įtaisęs ašmenį ir tokiu savo pagamintu ginklu grasino draugui sakydamas „Klausyk manęs arba tave padursiu“.

Per metus Anglijos, Velso ir Škotijos mokyklose buvo užfiksuoti 1144 atvejai, kai vaikai į ugdymo įstaigas atsinešė pavojų sau ir kitiems keliančius daiktus.

Per pastaruosius penkis metus tokių incidentų tik padvigubėjo, skelbia policijos pajėgų pateikti duomenys. Nuo 372 atvejų 2014-aisiais iki 968 atvejų pernai.

Buvęs mokytojas Davidas Simmonsas, įkūręs labdaros organizaciją „Changing Lives“, pasakojo, kad jam dirbant vienoje šiaurės Londono mokykloje į jį peilį buvo atkišęs šešiametis mokinys.

„Jis grasino kitiems mokyklos darbuotojams ir sakė juos padursiantis, tad priėjau prie jo bandydamas jį nuraminti. Tada jis pasakė ketinantis mane padurti ir nužudyti. Niekada nepagalvotume, kad tokio amžiaus vaikai užsiimtų tokiais dalykai. Kodėl jie taip elgėsi?“ – sakė mokytojas.

Birmingham mieste esančioje Archbishop Isley katalikiškoje mokykloje galioja politika, kuri leidžia darbtuojams atlikti patikrinimus. Mokiniai privalo praeiti pro specialų peilius aptinkanti detektorių. Mokykla neigė susidūrusi su atvejais, kai mokiniai į ugdymo įstaigą atsineša peilius, tačiau direktorė Helen Burrows tikina, kad šios politikos tikslas – mokyti vaikus apie platesnį pasaulį.

„Tai gali nutikti bet kurioje mokykloje bet kuriuo metu. Nemanau, kad peilius vaikai atsineša tik į tam tikrų rajonų mokyklas. Tai visoje šalyje vyraujanti problema“, – sakė ji.

2019 08 23 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt