sekmadienis, liepos 3 d.
Nepadėjo net ragų kraujo vonios: V. Putinas serga vėžiu?
Alfa.lt
Projekt
„Projekt“ iliustracija.

Rusijos vadovas Vladimiras Putinas – rimtas ligonis. Tokią išvadą galima padaryti po nepriklausomų žurnalistų leidinio „Projekt“ tyrimo apie jį nuolat lydinčias gausias gydytojų pajėgas.

Nors Kremlius nuolat teigia, kad šiemet 70-metį švęsiančio V. Putino sveikata puiki, „Projekt“ žurnalistai tuo abejoja. Visų pirma, nuo 2012 m. pradėjo labai smarkiai atsiliepti trauma, kurią jis patyrė anksčiau nukritęs nuo žirgo (apie šį incidentą 2021 m. viešai prisipažino pats V. Putinas).

„V. Putinas kurį laiką „net negalėjo atsistoti ant kojų“, o paskui ilgai gydėsi“, – cituoja „Projekt“ tuometinį V. Putino pažįstamą. Taip pat žurnalistai pateikia 2012 m. vaizdo įrašą, kuriame matyti, kad Rusijos vadovas šlubuoja.

Pasak „Projekt“, V. Putinas bandė gydytis net ir netradiciniais būdais.

„Pavasarį Altajaus tauriesiems elniams per dieną užauga kelių centimetrų ragai. Šiuo metu ragai dar nėra suakmenėję, jie minkšti ir pilni kraujo. Šių ragų ekstraktui priskiriamas gydomasis poveikis – esą žmonėms naudinga maudytis ragų voniose (...). Taurieji elniai surišami arba užmaunami ant specialaus įrenginio, pakeliami taip, kad bejėgiškai kabotų, ir jiems nupjaunami ragai, dažnai naudojant paprastą pjūklą. Gyvūnų teisių gynėjai gyvūnų patirtį lygina su kankinimu – žmogaus nagų ištraukimu“, – rašo žurnalistai.

Jie priduria, kad pirmasis šia moksliškai neįrodyta priemone susidomėjo dabartinis gynybos ministras Sergejus Šoigu: „Dešimtojo dešimtmečio viduryje jis pirmą kartą nuvežė prezidentą į Altajų ir įtikino jį procedūros nauda – esą ji gerina širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą bei jaunina odą. Vienos kelionės metu sveikata besirūpinantis V. Putinas pasinėrė į vonią, pripildytą išskirtinio šiaurės elnių ragų kraujo. Vienas prezidento pažįstamas sako, kad jis buvo įspėtas, jog nėra jokių įtikinamų įrodymų apie ragų vonių naudą. Tačiau V. Putinui tai patiko ir nuo to laiko jis ne kartą lankėsi Altajuje.“

Vis dėlto ragų kraujo vonios, regis, ne visai padeda, nes „senstantį V. Putiną dabar lydi didžiulė gydytojų komanda, įskaitant skydliaukės vėžio chirurgą“, Be to, pats V. Putinas nuolat kažkur pradingsta, o dabar net išvis nesirodo viešumoje, bendrauja su visais tik per atstumą.

„Ši gydytojų sudėtis labai savita. Otolaringologai Aleksejus Ščeglovas ir Igoris Jesakovas bei chirurgas-onkologas Jevgenijus Selivanovas yra dažniausi V. Putino palydovai. Pavyzdžiui, A. Ščeglovas per ketverius metus 59 kartus skrido į Sočį ir 282 dienas praleido su Putinu. J. Selivanovas – 35 kartus ir 166 dienas“, – rodo žurnalistų surasti duomenys.

„Projekt“ sako, kad J. Selivanovas yra chirurgas, kurio disertacijos tema – „Skydliaukės vėžiu sergančių pagyvenusių ir vyresnių pacientų diagnostikos ir chirurginio gydymo ypatumai“.

„Medicinos sluoksniuose iš tiesų kalbama apie prezidento sveikatos problemas. Šios kalbos ypač suintensyvėjo praėjusio rudens pradžioje, kai V. Putinas elgėsi itin keistai. Po ilgo izoliacijos laikotarpio dėl COVID-19 epidemijos valstybės vadovas pagaliau pradėjo lankytis viešumoje. Rugsėjo 13 d. jis susitiko su parolimpinių žaidynių sportininkais ir netgi leido sportininkams glaudžiai apsupti save. Būtent taip, stovėdamas žmonių minioje, V. Putinas staiga paskelbė, kad turi būti izoliuotas, nes per daug žmonių aplink jį serga koronavirusine infekcija“, – rašo „Projekt“.

Kaip jau rašė Alfa.lt, politologas, buvęs prestižinės Maskvos diplomatų ir šnipų kalvės profesorius Valerijus Solovėjus pranešė, kad jo šaltiniai teigia, jog V. Putinas karo su Ukraina pradžioje buvo užsidaręs bunkeryje Altajaus kalnuose, nes sunkiai serga ir S. Šoigu jį įtraukė į šamanų ritualus, turinčius pataisyti sveikatą.

2022 04 01 15:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt