pirmadienis, liepos 6 d.
Net ir iš Anglijos deportuoti nusikaltėliai gauna pašalpas
tiesa.com

Jungtinė Karalystė ir toliau moka milijonus svarų pašalpų iš šalies deportuotiems nusikaltėliams. Slaptas šaltinis žurnalistams atskleidė, kad netgi iš šalies išmesti žagintojai ir žmogžudžiai vis dar gali gauti tūkstančius svarų pašalpų.

Per pastaruosius dvejus metus Darbo ir pensijų departamentas (angl. Department of Work and Pensions) pakartotinai mokėjo milijonines pašalpas iš šalies išvykusiems užsieniečiams.

„Tarp jų yra ir nuteistų nusikaltėlių. Tai - didžiulė gėda ir pats metas, kad visuomenei būtų pasakyta, kur nueina jų pinigai,” – express.co.uk sakė slaptas šaltinis.

Vis dėlto Darbo ir pensijų departamentas prisipažino, kad nežino, kiek skolų už nesumokėtas pašalpas jis turėjo išmokėti užsieniečiams. Kai kurie iš jų, remiantis kaltinimais, gavo dešimtis tūkstančių svarų.

Bijoma, kad vienas iš gaunančių pašalpas nusikaltėlių yra vadinamasis nesantaikos pranašas Abu Qatada. Jis buvo deportuotas prieš dvejus metus, tačiau jo šeima gaudavo 800 svarų pašalpas dar iki jį išsiunčiant atgal į Jordaniją.

[345]

Tarp sausio ir kovo daugiau nei 5 tūkst. užsieniečių nusikaltėlių, gyvenančių Anglijos bendruomenėse, laukė deportavimo. Tai – penktadaliu daugiau nei pernai.

Tačiau daugelis iš jų negali būti išvyti iš šalies dėl žmogaus teisių pažeidimų ar todėl, kad jų tėvynės atsisako juos priimti.

Darbo ir pensijų departamenta patvirtino, kad „deportuotam asmeniui gali priklausyti pašalpos, jei prieš išvykimą iš šalies jis jas legaliai gaudavo. Todėl skolos už pašalpas gali būti išmokėtos po deportavimo.”

Tačiau valdininkai teigė neturintys duomenų, kiek tiksliai mokesčių mokėtojų pinigų išmokėjo atgal namo išvytiems nusikaltėliams.

2015 06 05 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt