antradienis, rugpjūčio 11 d.
Neturite verslo idėjos? Ne bėda!
tiesa.com

Lankstus darbo grafikas, įdomus darbas ir didesnis uždarbis – tai tik keli nuosavo verslo privalumai. Būti pačiam sau bosu pasvajoja dauguma dirbančių žmonių, tačiau tik nedidelė dalis jų ryžtasi žengti svarbiausią žingsnį ir savo svajones paverčia tikrove.

Į klausimą, kodėl mieliau pasirenkama nekeisti esamos padėties, atsakyti taip pat nelengva, kaip ir įvardyti priežastis, dėl ko per Naujuosius metus užsibrėžtų tikslų šiandien, kovo viduryje, vidutiniškai tebesilaiko vos aštuoni iš šimto žmonių.

Vis dėlto, jeigu mintis apie nuosavą verslą jau seniai kirba galvoje, o ši tema nuolatos patraukia dėmesį draugų kompanijoje tik išgirdus žodžių junginį „dirbti sau“, labai tikėtina, jog įkūrę savo įmonę jaustumėtės kur kas geriau, nei lenkdami nugarą samdomame darbe.

Tačiau ką daryti, jeigu neturite nei konkretaus plano, nei maišo pinigų? Įsigyti jau esamą ir parduodamą verslą yra vienas iš puikiausių sprendimų, kuriuo naudojasi tūkstančiai būsimųjų Anglijos verslininkų. Kavinė, restoranas, nedidelė parduotuvė, kirpykla, meno dirbtuvės – visus šiuos ir begalę kitų jau įkurtų verslų galima atrasti ir įsigyti tiesiog internete, verslo pirkėjams ir pardavėjams skirtuose portaluose.

Privalumas – mažesnė rizika

Didžiausias privalumas įsigyjant jau įkurtą ir veikiantį verslą yra mažesnė nesėkmės rizika. Paprastai toks verslas jau turi savo klientų ratą, taigi tikėtina, jog uždirba nuolatinių pajamų. Veiklos kaštai, apyvarta ir pelnas taip pat lengviau nuspėjami, nes buvusieji savininkai perduoda visą įmanomą informaciją.

Labai svarbu ir tai, jog, prireikus finansavimo, paskolą iš banko gausite lengviau ir geresnėmis sąlygomis, nei veiklą pradėdami nuo balto popieriaus lapo.

[2726]

Laikas – pinigai

Visai nesvarbu, ar naująjį verslą ketintumėte įsigyti su banko paskola, ar savo nuosavomis lėšomis, įsigijimo kaštai neabejotinai sudarys didžiausią dalį veiklai planuojamo skirti biudžeto. Kitaip tokio verslo įsigyti paprasčiausiai neapsimokėtų.

Tai gerokai skiriasi nuo įprastinio verslo kūrimo modelio, kai viskas pradedama „nuo nulio“, o išlaidos didėja laikui bėgant, žingsnis po žingsnio augant ir plečiantis. Tačiau nauja veikla reikalauja nemažai pastangų susikurti reikiamą darbo aplinką bei, dar svarbiau, įgyti naujų klientų pasitikėjimą. Visa tai reikalauja ir laiko, o laikas versle – pinigai.

Kaip išvengti didelių klaidų?

Nusprendus perpirkti jau veikiantį verslą, labai svarbu pasirinkti tinkamą pardavėją, kuris sugebėtų kuo geriau pristatyti ir perduoti visus svarbiausius įmonės aspektus ir specifines detales, tokias kaip klientų duomenų bazės, tiekėjų mokesčių dydžiai ir aplinka, darbuotojų atrankos kriterijai bei pasitaikančios probleminės sritys, su kuriomis susiduria kiekviena įmonė.

Ieškant atsakymų į šiuos ir kitus svarbius klausimus, taip pat stengiantis išvengti didesnių klaidų, patartina kreiptis į teisininką ir buhalterį. Profesionalių patarėjų paslaugos nekainuos tiek daug, kiek netyčia praleistų pro akis klaidų rizika.

[2725]

Kodėl kažkas parduoda pelningą verslą?

Jeigu įmonė dirba pelningai ir sėkmingai, klientų skaičius didėja, o už durų driekiasi naujų tiekėjų eilės, – kam apskritai tokį verslą parduoti? Šis klausimas iškyla daugeliui, tačiau skirtingų atsakymų galima išgirsti dar daugiau.

Iš tiesų, sėkmingai veikiantį verslą parduodantys žmonės labai dažnai tenori nuskinti savo darbo vaisius ir už jį gauti sąžiningai uždirbtą apvalią pinigų sumą, kad galėtų susikrauti lagaminus ir išeiti į užtarnautą poilsį. Kitų gyvenime pasitaiko nenumatytų aplinkybių, kai verkiant reikalingi pinigai ištikus sveikatos problemoms ar norint padėti artimiesiems.

Kad ir kaip būtų, kiek žmonių, tiek ir skirtingų sprendimų bei veiksnių, lemiančių jų apsisprendimą. Taigi nepamirškime, jog kiekvieno lūkesčiai yra skirtingi, todėl ir pinigų suma, kurios siekiama gauti iš pardavimo, gali skirtis kaip diena ir naktis.

Už nedidelę veikiančią kirpyklą su nuolatinių klientų duomenų baze sumokėsite nepalyginamai mažiau, nei už gamybinę ar pramonine veikla užsiimančią įmonę. Priklausomai nuo verslo modelio, įmonės pardavimo kainos paprastai svyruoja nuo keleto tūkstančių iki kelių milijonų svarų ir daugiau.

Kokį verslą man įsigyti?

Į šį klausimą atsakymų gali būti ne mažiau, nei priežasčių parduoti. Tai priklauso nuo konkrečių tikslų, kurių siekiate. Jeigu tikitės maksimalaus pelno ir į verslą žiūrite kaip į investiciją, tada reikėtų dairytis didesnės ir brangesnės įmonės, užsiimti gamybine ir pramonine veikla. Tačiau tam reikia ir didesnių pradinių investicijų.

Jeigu nuosavos įmonės veiklos neįsivaizduojate be savęs paties, kasdien dirbančio įmonėje, vertėtų pasidairyti tokios srities, kuri jau labai seniai vilioja. Pavyzdžiui, nuosava kavinė arba žvejybos reikmenų parduotuvė. Jeigu turite nemažai patirties statybų sektoriuje ir gerai išmanote savo darbą, galite įsigyti mažą, specializuotomis medžiagomis prekiaujančią internetinę parduotuvę su jau minėtu dideliu turtu – klientų duomenų baze.

2016 03 09 10:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt