penktadienis, liepos 3 d.
Neturtingų šeimų vaikams – daugiau paramos
tiesa.com

Jau nuo kitų metų, mažas pajamas gaunančios šeimos, auginančios dvimečius vaikus, turės daugiau galimybių gauti 15 nemokamų valandų per savaitę vaiko priežiūrai. Britanijos vyriausybė kitais metais nusprendė padvigubinti remiamų vaikų skaičių iki 260 tūkst., skelbia BBC.

Prasidėjus naujam sezonui, šiais metais tokia parama gali pasinaudoti 130 tūkst. dvimečių, kurių tėvų metinės pajamos neviršija 16,190 tūkst. svarų per metus ir jie gauna mokesčių lengvatas. Visgi vaikų darželių, kur galima būtų pasinaudoti lengvata pastaruoju metu vis mažėja, nes dalis jų yra uždaromi, todėl prisibijoma, kad socialiai remtiniems vaikams tiesiog pritrūks vietų.

Šiuo metu 15 nemokamų valandų per savaitę vaikų darželiuose taip pat gauna visi trimečiai ir keturmečiai. Tėvai šia lengvata gali pasinaudoti 38 savaites per metus. Vaikus galima vesti į įvairaus pobūdžio ugdymo įstaigas: ne tik tradicinius vaikų darželius, bet ir į vaikų centrus, mokyklėles, žaidimų grupes ir pas akredituotas aukles.

Vyriausybė papildomai vaikų priežiūrai skyrė 534 mln. svarų, kad dar daugiau šeimų, kurios gauna mažas pajamas ir įvairias pašalpas, galėtų savo dvimečius palikti nemokamai priežiūrai 15 valandų per savaitę. Šį laiką tėvai per savaitę gali išskirstyti savo nuožiūra.

2013 09 03 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt