šeštadienis, gegužės 21 d.
Norvegijai išdavė lietuvį, kaltinamą Olesiunde dirbtiniu peniu mušus ir prievartavus draugę
Dominykas Griežė
Alfa.lt
Sulaikytasis (asociatyvi nuotr.)

Vilniaus apygardos teismas šią savaitę neskundžiama nutartimi perdavė Norvegijai sunkiais nusikaltimais kaltinamą Lietuvos pilietį. Vyras, kurio tapatybės teismas neatskleidžia, kaltinamas seksualine prievarta ir smurtu, taip pat disponavimu dideliu kiekiu narkotinių medžiagų.

Teisėja Aiva Survilienė lapkričio 22 d. trimis nusikalstamomis veikomis kaltinamą E. J. leido perduoti Norvegijai, kurioje lietuviui gresia iki keliolikos metų kalėjimo.

Vyrui pateikti kaltinimai dėl prieš dešimtmetį galimai padarytų sunkių nusikaltimų. Manoma, kad E. J. 2011 m. kovo–gegužės mėnesiais bent kartą moterį prievartavo panaudodamas dirbtinį penį, nors ji verkė, sakė „ne“ ir kiek galėdama fiziškai jam priešinosi.

Taip pat įtariama, kad lietuvis tuo pačiu metu galėjo žiauriai smurtauti – mušė per veidą su tuo pačiu dirbtiniu peniu, smaugė taip, kad auka negalėjo kvėpuoti, tempė už plaukų ir suko kaklą.

Bylos duomenimis, vėliau tais pačiais metais E. J. galėjo dar bent keturis kartus smurtauti prieš tą pačią moterį. Įtariama, kad pradžioje lietuvis moterį vieną kartą nustūmė ant grindų, liepos 9 d. jis griebė moterį už plaukų, pargriovė ją ant grindų ir pavadino kekše. Rugsėjo 21 d. lietuvis, įtariama, griebė moterį už plaukų, smaugė, o rugsėjo 24 d. įkando į aukos dešinįjį rodomąjį pirštą, pagriebė už plaukų ir pritraukė jos galvą sau prie slėpsnų, paėmęs už plaukų ištempė iš automobilio. Šie atskiri smurto epizodai buvo kvalifikuoti kaip viena tęstinė nusikalstama veika.

E. J. taip pat gresia griežta atsakomybė už disponavimą dideliu kiekiu narkotinių medžiagų. Įtariama, kad laikotarpiu nuo 2010 m. rugsėjo iki 2011 m. rugsėjo Olesiunde lietuvis kasdien įsigydavo apie penkis gramus amfetamino, iš viso per šį laikotarpį įsigijo apie 1,8 kg amfetamino.

Skirtingai nei Lietuvoje, Norvegijoje lietuviui griežtesnė atsakomybė gresia ne už disponavimą narkotikais, bet už seksualinį prievartavimą – už pastarąjį nusikaltimą gresia iki 15 metų laisvės atėmimo, kai Lietuvoje grėstų daugiausia septyneri metai. Norvegijoje E. J. taip pat negali tikėtis malonės dėl to, kad nusikaltimas įvykdytas prieš 10 metų – šioje valstybėje senatis dėl seksualinių nusikaltimų nėra taikoma.

Už fizinį smurtą E. J. gresia iki šešerių metų laisvės atėmimo, už disponavimą narkotinėmis medžiagomis – iki 10 metų laisvės atėmimo. Lietuvoje vyrui grėstų daugiausia 15 metų kalėjimo.

Nuo teisingumo E. J. slapstėsi beveik dešimtmetį. Nors lietuvis buvo sulaukęs kaltinimų, 2012 m. gruodį senaties termino skaičiavimas buvo sustabdytas E. J. pasislėpus nuo teisingumo.

Kaltinamasis šių metų lapkričio pradžioje buvo sulaikytas Vidurio Lietuvoje, Kauno apylinkės teismas leido E. J. laikyti suimtą iki gruodžio 8 d. Šiuo metu Kauno tardymo izoliatoriuje laikomas E. J., susipažinęs su byla, sutiko būti perduotas Norvegijai supaprastinta tvarka, bet, kaip pažymima teismo nutartyje, „neatsisakė specialiosios taisyklės reikalavimo“, kuri leistų ateityje kelti klausimą dėl teismo ar bausmės atlikimo vietos.

2021 11 23 19:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt