penktadienis, liepos 10 d.
Norvegijoje daugėja bedarbių imigrantų
tiesa.com

Jau ilgus metus dėka naftos išteklių stiprios ekonomikos, Norvegijoje bedarbystės lygis išlieka mažas, tačiau imigrantai, ypač iš Afrikos, Pietų Amerikos ir kai kurių Azijos šalių susiduria su didele nedarbo problema.

Opozicijoje esanti konservatorių partija siūlo sudaryti daugiau laikinų darbo kontraktų tokiems asmenims, kad jiems būtų lengviau įsitvirtinti šalyje. Šiuo metu oficialus bedarbystės lygis Norvegijoje siekia vos 3 proc., o tarp imigrantų jis daug didesnis – 6.4 proc. pietų amerikiečių, 7.7 proc. – azijiečių ir net 12.4 proc. afrikiečių.

Pastebėta, kad bedarbystės lygis labai priklauso nuo tautybės ir etninių grupių. Pavyzdžiui, bedarbystės lygis tarp imigrantų iš Rytų Europos sudaro 6.3 proc., palyginus su imigrantų iš Vakarų Europos 2.7 proc. Tarp pačių norvegų tautybės piliečių bedarbystės lygis siekia vos 1.8 proc.

Statistika patvirtina sklandančią nuomonę, kad Norvegijos darbdaviai teikia pirmenybę savo tautiečiams dėl geresnės vietinės kalbos žinojimo. Per paskutiniuosius metus imigrantų bedarbystės lygis sumažėjo puse procento, tačiau manoma, kad tokie pokyčiai yra dar nepakankami.

Naujausi Norvergijos vyriausybės duomenys rodo, kad šiuo metu Norvegijoje 70 proc. naujų darbo vietų užpildo imigrantai. Tačiau jų oponentai konservatoriai pabrėžia, kad tai galioja tik imigrantams iš Europos ekonominės bendrijos, o imigrantai iš trečiojo pasaulio šalių susiduria su didele bedarbystės problema.

2012 10 17 16:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt