antradienis, rugsėjo 22 d.
Numatoma masinė emigracija į Vokietiją
tiesa.com

Panašu, kad Lietuva keičia geografinę padėtį. Kitaip tariant – išsikrausto. LNK laida „KK2“ praneša, kad jau ateinantį pavasarį pranašaujama nauja didžiulė emigracijos banga. Šimtai tūkstančių tautiečių jau kraunasi lagaminus ir ruošiasi... į Vokietiją.

Šiemet emigracijos srautai sumušė visus nepriklausomos Lietuvos rekordus. Iki lapkričio pradžios iš šalies išvyko 75 tūkstančiai gyventojų (tokia oficiali statistika). Iki šiol mėgstamiausios emigrantų iš Lietuvos šalys buvo Anglija ir Airija. Tačiau kitąmet daugiamilijoninę darbo rinką atveria Vokietija. Ten jau gyvenantys mūsų tautiečiai sako, kad darbo perspektyvos šioje šalyje labai geros. Žinomas ekonomistas, Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktorius Raimondas Kuodis teigia, kad šį procesą turime nedelsiant stabdyti: „Praktiškai kas ketvirtas lietuvis negali rasti darbo. Jei suskaičiuosime emigrantus, taip pat žmones, kurie nusivylę darbo paieškomis, bet jau nebelaikomi bedarbiais, pamatysime tą tikrąjį nedarbo vaizdą“.
 
Likę be perspektyvų tėvynėje, lietuviai dumia į užsienį. Prognozuojama, kad tokių „pabėgėlių“ šiais metai gali būti net 100 tūkstančių. Tai siaubingi skaičiai, turint omeny, kad per penkis pastaruosius metus Lietuvą paliko daugiau nei 150 tūkstančių lietuvių. Mūsų šalis pagal emigracijos mastus užima pirmą vietą pasaulyje. Lietuva net šešis kartus viršija pasaulio emigracijos vidurkį.
 

2010 11 25 15:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt