pirmadienis, rugpjūčio 3 d.
Nuo pasiutligės mirė britas
tiesa.com

Nuo pasiutligės mirė britas, kuriam Maroke įkando katė, ir tai yra tik septintas žinomas šios ligos atvejis Jungtinėje Karalystėje nuo 2002 metų, pirmadienį pranešė pareigūnai.

Anglijos sveikatos apsaugos tarnyba pirmadienį paskelbė priminimą keliautojams vengti kontaktų su gyvūnais šalyse, kuriose fiksuojama pasiutligės atvejų, ypač Azijoje ir Afrikoje.

Didžiojoje Britanijoje pasiutligė iš esmės yra išnaikinta, nors vis dar plinta tarp kai kurių šikšnosparnių.

„Pavojaus platesnei visuomenei dėl šio atvejo nėra, bet sveikatos apsaugos darbuotojai ir žmonės, artimai bendravę su užsikrėtusiu pacientu atsargumo dėlei yra stebimi, jiems, jei yra būtinybė, pasiūlyti skiepai“, – sakė sveikatos apsaugos tarnybos imunizacijos padalinio vadovė Mary Ramsay.

Naujienų agentūra „Press Association“ pranešė, kad minimam žmogui katė įkando prieš kelias savaites, o potencialiai gyvybę išsaugantis gydymas nebuvo suteiktas laiku.

Pasiutligė yra virusinė liga, sukelianti smegenų uždegimą. Nuo tos akimirkos, kai pasirodo pirmieji simptomai, liga paprastai būna nebepagydoma.

Anglijos sveikatos apsaugos tarnyba nurodė, kad atvejų, kai žmonės šia liga užsikrečia nuo gyvūnų, neskaitant šikšnosparnių, šalyje nebuvo nuo 1902 metų.

Vienas žmogus nuo šikšnosparnio užsikrėtė 2002 metais Škotijoje, o dar penki žmonės nuo 2002-ųjų iki 2017-ųjų užsikrėtė keliaudami.

2018 11 13 05:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt