trečiadienis, sausio 27 d.
Nuo pirmadienio Londone kyla darbo užmokestis
tiesa.com

Jungtinės Karalystės (JK) meras Sadiq Khan pranešė, kad nuo lapkričio 6 dienos sostinėje didėja minimalus valandinis darbo užmokestis, tiesa džiaugtis gali ne visi.

Londone yra susitarimas su darbdaviais, kurie sudaro profesinę sąjungą ir savanoriškai kelia atlyginimus darbuotojams, kad jie galėtų geriau gyventi ir dar sutaupyti. Visame Londone šiuo metu yra daugiau kaip 300 tokių darbdavių tarp kurių ir tokie kaip: British Library, IKEA, Majestic Wine, Lloyds TSB ir London’s Borough Market bei kiti.

Visi šie darbdaviai nuo rytojaus yra susitarę pakelti valandinį darbo užmokestį, kuris dabar yra £9.75. Kiek kils užmokestis šį kartą, kol kas dar nėra aišku, tačiau sostinės meras buvo žadėjęs, kad iki jo kadencijos pabaigos, šis užmokestis galėtų gerokai viršyti 10 svarų sterlingų už valandą.

Tokia tvarka yra vienintelė visoje JK, kuri sukuria tarsi atskirą sistemą jau veikiančioje sistemoje. Šis darbo užmokestis tai profesinės sąjungos vidinis susitarimas, kuris skiriasi nuo valstybės skiriamo minimalaus valandinio darbo užmokesčio visoje likusioje JK. Valstybės skiriamas užmokestis yra 7.50 svaro sterlingo per valandą. Žadama, kad iki 2020 metų valstybinis valandinis užmokestis pakils iki 9 svarų sterlingų.

2017 11 05 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt