pirmadienis, liepos 6 d.
Nuo prievartautojo pastojusios moterys vaiko pašalpos negaus
tiesa.com

Jungtinės Karalystės (JK) premjerė, kalbėdama apie vaikų pašalpas, pareiškė, kad nuo prievartautojo pastojusioms moterims, norinčioms gauti vaiko pašalpą, reikės įrodyti, kad jos buvo išprievartautos.

 Theresos May teigimu, prievartautojų aukų reikalauti pateikti nusikaltimo įrodymus, jei pastojo nuo užpuoliko ir nori gauti trečio vaiko pašalpą, yra visiškai teisinga. Įsigaliojus dviejų vaikų politikai, kuomet už trečią atžalą nebemokama vaiko mokesčių pašalpa, ji automatiškai nebus pradėta mokėti mamoms, auginančioms trečią, iš prievartos gimusią atžalą.

Premjerė sakė, jog reikalauti aukų užpildyti specialią formą bei įrodyti prievartą yra tinkama bei pavadino tai „sąžiningumo principu“. Debatų Parlamento rūmuose metu Škotijos politikas Chrisas Stephensas paprašė ministrės pirmininkės patvirtinti, kad jokia organizacija Škotijoje nesutiks padėti moteriai užpildyti aštuonių puslapių formos „kodėl mano vaikas – prievartos vaisius“.

Tuo tarpu T.May gynėsi, esą šis jautrus klausimas labai gerai apsvarstytas, buvo konsultuojamasi su specialistais ir toks yra galutinis sprendimas. Premjerė tikina, kad taip nutarta dėl vienos priežasties, esą moterys gali išnaudoti pašalpų sistemą apsimesdamos, kad buvo išprievartautos ir kūdikio tėvas užpuolikas. Jei moteris nesugebės to įrodyti, pašalpa už trečią vaiką nebus mokama.

2017 04 26 17:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt