antradienis, kovo 2 d.
Nuo rugsėjo 14 d. Anglijoje draudžiami susibūrimai virš 6 asmenų
Alfa.lt

Siekiant pažaboti augantį koronavirusinės infekcijos atvejų skaičių, nuo artėjančio pirmadienio Anglijoje bus draudžiami susibūrimai virš 6 asmenų, praneša portalas BBC. Šis naujas draudimas didesnėms grupėms galios tiek viduje, tiek lauke.

JK vyriausybės teigimu, ši taisyklė negalios mokykloms, darbovietėms ir, užtikrinus tinkamą saugumą, vestuvėms, laidotuvėms, bei komandinio sporto varžyboms.

Nesilaikantiems naujų apribojimų bus skiriamos 100 svarų piniginės baudos, o kiekvieną kartą pakartotinai pažeidus – bauda dvigubės iki maksimalios 3,2 tūkst. svarų ribos.

Iki šiol galiojusios taisyklės leisdavo neriboto dydžio dviems namų ūkiams susitikti viduje ir lauke, o su pašaliniais asmenimis buvo leidžiama burtis lauke ne į didesnes nei 6 asmenų grupes. Policija turėdavo teisę pradėti vaikyti žmones tik viršijus 30 asmenų grupę.

„Viskas yra gan paprasta. Susitikimai yra gerai, aišku laikantis tinkamo atstumo, tačiau grupėse iki 6 asmenų“, – teigė sveikatos reikalų sekretorius Mattas Hancockas.

Politikas vylėsi, kad šios taisyklės bus panaikintos iki Kalėdų.

„Aš labai viliuosi, kad mes sugebėsime susitvarkyti iki Kalėdų, – teigė M. Hancockas. – Trys mėnesiai yra ilgas laiko tarpas pandemijai ir aš tikiu, kad ši griežta tvarka, kartu su veiksmais vietos bendruomenėse suveiks.

Portalo BBC politikos korespondentas Nickas Eardley‘is pastebėjo, kad šios naujos taisyklės negalios barams ir maitinimo įstaigoms, bei jose ir toliau bus leidžiama lankytis daugiau nei 6 asmenims, tačiau atskiros žmonių grupės turės palaikyti saugų atstumą. 

2020 09 10 11:44
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt