pirmadienis, kovo 8 d.
Nuo šiandien didėja minimalus atlyginimas
tiesa.com

Jungtinėje Karalystėje balandžio 1-ąją įsigalioja nauji minimalaus valandinio darbo užmokesčio tarifai. Jie didėja pagal anksčiau sudarytą planą.

Nuo šiandien darbdavys už valandą privalės mokėti mažiausiai 7,50 svaro sterlingo už valandą darbo. Tai – 30 pensų arba 4 procentais daugiau, nei buvo iki šiol. Beje, šis tarifas galioja pagrindinei dirbančiųjų grupei – asmenims nuo 25 metų.

Palaipsniui didėja atlyginimas ir kitoms darbuotojų kategorijoms.

Kaip ir kasmet, didėjantis atlyginimas sutinkamas ne tik džiaugsmingai, bet ir niūriomis darbdavių nuotaikomis. Jie teigia, kad dėl didėjančių išlaidų darbo užmokesčiui teks didinti produkcijos bei paslaugų kainas arba peržiūrėti darbo vietas ir dalį jų naikinti.

Įvairūs ekspertai teigia, kad užmokesčio didėjimas yra teigiamas pokytis, tačiau atlyginimų augimo tempas gerokai atsilieka nuo to, kokiu greičiu auga bendrosios gyventojų išlaidos.

Remiantis specialistų apkaičiavimais, šiuo metu JK dirbantysis privalo uždirbti mažiausiai 8,45 £ per valandą, o Londone šis tarifas turėtų siekti 9,75 £. Šie skaičiai vadinami „realiuoju minimaliu atlyginimu“.

Per septynerius metus minimalus valandinis atlyginimas JK padidėjo kiek daugiau nei pusantro svaro sterlingo. Praėjusi šalies vyriausybė numatė, kad iki 2020 metų už valandos darbą turėtų būti mokami 9 svarai sterlingai, tačiau dabartiniai valdantieji tokiais užmojais suabejojo.

Minimalus atlyginimas Jungtinėje Karalystėje 2017 m. ir anksčiau (tarifai pagal darbuotojų amžiaus grupes)

[6591]

„Brexit“: Lietuvių bendruomenės pirmininkė įspėja emigrantus

2017 04 01 08:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt