ketvirtadienis, liepos 9 d.
Nuoma Anglijoje: paskelbti nauji reikalavimai
tiesa.com

Tūkstančiai nekilnojamo turto savininkų, užsiimantys ilgalaike nuoma, gali susidurti su šokiruojančioms baudomis, jei neužregistruos būsto užstato iki šios vasaros, - pranešė telegraph.co.uk

Manoma, kad Anglijoje ir Velse 1 iš 3 užsiimančiųjų nuoma neregistruoja depozito saugojimo sistemoje, nepaisant įstatymo įsigaliojimo jau 2007-aisiais. Iškilus nesutarimams tarp nuomotojo ir nuomininko užstatas oficialiai saugomas, kol bus išspręstas konfliktas. Užstatą užregistruoti būtina per 30 dienų nuo jo gavimo. Užstatai turi būti užregistuoti ir sutvarkyti pagal oficialią sistemą iki šių metų birželio 23 dienos.

To nepadariusiems gręsia milžiniškos baudos. Nominalūs baudų dydžiai nėra nustatyti, tačiau žinoma tai, kad baudos gali būti iki trijų kartų didesnės nei užstato suma. Šiuo metu žmonės prieš kraustantis vidutiniškai sumoka apie £1,2 tūkstančio. Be didelių nuobaudų, savininkas, kuris neužregistruos nuomos depozito, bus bejėgis. Konflikto atveju jis teisiškai bus laikomas nevykdęs savo įsipareigojimų.

„Charles Russel Speechly” kompanijos advokatė Emma Humphreys sakė: „Savininkai, kurie turi nuomininkus ilgą laiko tarpą, bus pirmieji, kuriems gali grėsti nuobaudos. Šie nuomotojai nesinaudoja nekilnojamojo turto agentais, kurie įspėtų juos dėl būtinybės registruoti depozitus ir tikriausiai nesekė įstatymų nuo 2007 metų, kuomet jie įsigaliojo. Dauguma ilgalaikių nuomotojų puikiai sutaria su savo nuomininkais ir gali nežinoti, kad jie turi registruoti užstatus oficialioje sistemoje arba jie gali net nebūti jo ėmę. Žinoma, nežinojimas nieko neatleidžia nuo atsakomybės.”

2015 04 21 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt