šeštadienis, liepos 4 d.
Nuomotis automobilį siūloma iš kaimyno
tiesa.com

Automobilio nuoma nėra pats pigiausias malonumas. Fiksuota valandos, dienos ar savaitės kaina, degalai, draudimas bei kalnai būtinų užpildyti anketų – visa tai gali nesunkiai atgrasyti ir lengvai paskatinti rinktis traukinį. Tačiau ką daryti, jeigu vykstate ten, kur geležinkelio bėgių nei su žiburiu nerasite, nuosava transporto priemonė labai praverstų, o išlaidauti brangiai nuomai neleidžia kelionės biudžetas?

Pastaruoju metu visoje šalyje sparčiai populiarėja nauja automobilių nuomos idėja, kai rečiau naudojamą automobilį galite išsinuomoti iš kito žmogaus, galbūt net savo kaimyno (angl. peer to peer). Taip pat – ir išnuomoti kitam savąjį.

Kaip tai veikia?

Pagrindinis šios idėjos tikslas – paskatinti vairuotojus pasidalyti savuoju automobiliu tuo metu, kai jis nenaudojamas, ir iš to užsidirbti papildomų pajamų. Tereikia užsiregistruoti portale „Easy Car Club“ ir nurodyti, kada bei kuriam laikui esate pasirengę transporto priemonę perleisti kitam vairuotojui. Neturintiems automobilio tai puiki galimybė jį išsinuomoti už mažesnę kainą.

Nuomos laikas labai individualus. Tai gali būti darbo dienos, savaitgaliai, prieš vykstant ilgesniam laikui į kelionę ar atostogaujant. Žinoma, ne už dyką. Kainos atžvilgiu dažniausiai laimi abi pusės: automobilio savininkui tai – papildomos pajamos, nuomininkui – vidutiniškai 20 procentų pigesnė nuoma, palyginti su įprastų nuomos bendrovių paslaugomis.

Kompanijos „Easy Car Club“ atlikto tyrimo duomenimis, vienas automobilis šalyje stovi nenaudojamas per savaitę vidutiniškai 2,69 dienos, tai yra beveik tris dienas per savaitę savo mašinas paliekame kiemuose ir garažuose. Transporto priemones „įdarbinus“ visą šį laiką, papildomas uždarbis galėtų siekti iki 3,5 tūkst. svarų sterlingų per metus.

Lyginant su įprastomis nuomos kompanijomis, automobilių nuomininkai nemoka registracijos ir metinio mokesčio, taip pat nėra fiksuoto valandinio ar savaitės bei kredito kortelės mokesčių. Nuomojantieji savo transporto priemonę vairuotojai turi sumokėti 10 proc. komisinį mokestį.

Draudimo klausimais pasirūpinta

Įvykus incidentui kelyje „Easy Car Club“ prisiima visą draudiminio eismo įvykio atsakomybę. Už tai automobilį išsinuomoti pageidaujantys vairuotojai prieš išriedėdami į gatves turi sumokėti nedidelį draudimo mokestį. Jis priklauso nuo transporto priemonės amžiaus ir nuomos trukmės. Jeigu išsinuomotas automobilis kelyje patektų į eismo įvykį, tikrasis mašinos savininkas finansiškai nenukentėtų, o draudimo reitingas išliktų nepakitęs.

Nuomininkui tektų susimokėti tuo atveju, jeigu dėl akivaizdžios jo kaltės įvyktų mechaninis gedimas, pavyzdžiui, būtų nepataisomai sugadinta pavarų dėžė.

Kainos smarkiai skiriasi

Kalėdinės karštinės dienomis, kai automobilių nuomos paklausa būna viena didžiausių per metus, tradicinių bendrovių kainos viršijo „Easy Car Club“ narių pasiūlymus. Nuo gruodžio 24 iki 28 dienos kompanija „Enterprice Rent a Car“ Londone siūlė išsinuomoti ne pačios didžiausios talpos ekonominį miesto automobilį „Chevrolet Aveo“ vidutiniškai už 363,40 svarų. Ši kaina buvo pateikiama klientams jau įskaičiavus draudimo mokestį, tai yra po 92,85 svarų už dieną.

Kitos garsios automobilių nuomos bendrovės „Europcar“ siūlomas „Wauxhall Corsa“ su 1,2 litro varikliu keturioms šventinėms dienoms kainavo dar brangiau – 444 svarus.

Palyginimui, pats pigiausias tarpmiestinio traukinio bilietas iš Londono į Edinburgą ir atgal per šventes atsiėjo 131 svarą, į Mančesterį –80 svarų. Jeigu keliaujate viena (-s), ilgesnės kelionės iš tiesų pigesnės traukiniu. Tačiau vykstant trumpų atostogų su šeima ir draugais, nuomotis automobilį labai apsimoka.

Tuo pačiu metu per šventes „Easy Car Club“ portale buvo galima rasti pasiūlymų Londone išsinuomoti „Ford Focus“ už beveik 80 svarų per dieną. Itališkasis „Alfa Romeo “ keturioms dienoms sostinėje buvo siūlomas už 205 svarus visai šventinei savaitei, į kainą jau įskaičiavus vienkartinį draudimo mokestį.

Nuomotis šalies šiaurėje dar pigiau: Mančesteryje „Škoda Fabia“ tam pačiam laikotarpiui buvo siūloma vos už 181 svarą.

Papildomi 20 svarų per dieną

Nauja automobilių nuomos paslauga kasdien susidomi vis daugiau žmonių, pigesnę alternatyvą ypač dažnai renkasi jaunimas. Pavyzdžiui, 24 metų Sara Aziz, jaunoji mokslininkė, dėl papildomo uždarbio nuomoja du nuosavus automobilius – „Volkswagen Polo“ ir „Ford Street KA“.

Sara pirmą kartą užsiregistravo „Easy Car Club“ portale prieš metus, tačiau aktyviai nuomos veikla užsiima nuo praėjusių metų birželio, kai persikraustė gyventi į Londoną. Per pusmetį studentė nuomojo du savo automobilius apie 40 dienų ir užsidirbo papildomus 900 svarų. Ilgiausiai ji buvo išnuomojusi automobilį šešioms dienoms.

Už vienai dienai „įdarbintą“ automobilį pati Sara uždirba beveik 20 svarų. „Seniau pačiai kartkartėmis tekdavo nuomotis automobilį, tačiau netrukus tai tapo tikra prabanga. Įsigijusi pirmąjį nuosavą automobilį nusprendžiau jį nuomoti tomis dienomis, kai pačiai jo nereikia. Netrukus pastebėjau, jog tai puikus būdas užsidirbti; be to, nereikalaujantis didelių pastangų. Neseniai įsigijau ir antrą automobilį, juo važinėju tada, kai kita mašina yra išnuomota. Didžiausia nuomos paklausa – savaitgaliai ir šventinėmis dienomis.“ Mergina tikina, jog ši papildoma veikla jai apsimoka: „Atmetus komisinį bei draudimo mokesčius, už „Polo“ per dieną uždirbu apie 17 svarų, „Ford“ atneša dar papildomus 11 svarų. Niekada nemaniau, jog dalysiuosi savo automobiliu su kitais vairuotojais, bet dabar jau svarstau, ar nevertėtų įsigyti trečios mašinos.“

Ko reikia norint išnuomoti savo automobilį:

 Automobilio amžius – ne daugiau kaip 10 metų.

 Draudimo grupė – nuo 1 iki 35.

 Draudikų vertinama automobilio vertė – ne daugiau kaip 25 000 svarų.

 Nėra didesnių kėbulo pakeitimų ar atnaujinimų.

 Techninė apžiūra galioja dar bent 30 dienų.

 Galiojantis automobilio draudimas.

Reikalavimai automobilio nuomininkui:

 Nuo 25 iki 70 metų amžius.

 Turi galiojantį vairuotojo pažymėjimą.

 Per paskutinius 12 mėnesių neprarado teisės vairuoti transporto priemonę.

 Nėra padaręs didesnių kelių eismo pažeidimų.

 Teigiamas kredito reitingas.

2015 01 07 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt