antradienis, rugpjūčio 4 d.
Nusikalstama lietuvių grupuotė Airijoje įtariama pavogusi dviračių už milijonus
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Dubline veikianti nusikalstama lietuvių grupuotė įtariama pavogusi ir perpardavusi daugybę brangių dviračių.

Airijos portalo „The Journal“ duomenimis, grupuotė, kurios vadai yra kilę iš Plungės ir Kauno regionų, daugybę metų vogė dviračius ir juos plukdė per visą Europą į Lietuvą, kur juos parduodavo.

Tokiu būdu grupuotė per metus galimai uždirbdavo milijonus eurų. Ši grupuotė siejama ir su praėjusiais metais Dublino policijos sulaikyta 250 tūkst. eurų vertės vogtų dviračių siunta.

Reido metu buvo rasta 119 dviračių, kurių dauguma buvo verti daugiau nei 1,5 tūkst. eurų. Šiuo metu pareigūnai bando surasti pavogto turto savininkus.

Šiuos nusikaltimus tirianti policijos nuovada bendradarbiauja su kolegomis Europole, Nyderlanduose, Vokietijoje ir Lietuvoje, bandydama išardyti šį kriminalinį susivienijimą.

Vienu konkrečiu atveju praėjusiais metais Dubline iš vyro buvo pavogtas 3 tūkst. eurų vertės elektrinis „VanMoof Electrified S“ dviratis.

Dėl didelės dviračio vertės į jį buvo įmontuota įmantri sekimo technika. Supratęs, kad jo transporto priemonės nėra, savininkas perspėjo gamintoją per telefoninę programėlę.

Šis įjungė sekimo sistemas ir per ėmė stebėti dviračio kelionės maršrutą. Pirmiausia jis buvo nuvežtas į ūkį netoli Dunšaulino kaimo, po to per naktį pervežtas į Roslero uostą ir išgabentas į Prancūziją.

Iš ten dviratis buvo pervežtas į Kylio uostą Vokietijoje, o iš ten keltu jis pasiekė Klaipėdą. Šiuo maršrutu judėjo tiek minėta lietuvių gauja, tiek ir kitos nusikalstamos grupuotės, gabendamos nelegalias prekes per žemyną.

Aukštos kokybės dviračius dažniausiai vagia Rytų Europos grupuotės, tačiau minėtu maršrutu dar būna gabenama kosmetika ir elektronika.

Pavogtus daiktus konteineriuose perveža licencijuoti vežėjai, todėl juos gana sudėtinga susekti. Minėta lietuvių nusikalstama grupuotė galiausiai vogtą krovinį parsigabendavo į Plungę ir ten užsiimdavo prekyba.

2020 02 12 20:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt