antradienis, spalio 26 d.
„Nusivylęs“ TOK nusprendė toliau taikyti sankcijas Baltarusijai
Alfa.lt

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) pirmadienį pareiškė toliau taikysiantis sankcijas Baltarusijos sporto lyderiams ir pažymėjo esąs „labai nusivylęs“, jog nėra garantijų, kad Baltarusijos atletai nebebus persekiojami dėl jų politinių pažiūrų.

TOK vykdomoji taryba nusprendė „nepripažinti“ valdžios pasikeitimo Baltarusijos nacionalinio olimpinio komiteto (NOK) vadovybėje vasario 26 dieną, kai valstybės vadovas Aliaksandras Lukašenka perdavė komiteto vairą savo sūnui Viktarui Lukašenkai, anksčiau ėjusiam šios organizacijos viceprezidento pareigas.

Taigi, V. Lukašenkai, taip pat NOK vykdomosios tarybos nariui Dzmitryjui Baskavui tebebus draudžiama dalyvauti „visose TOK renginiuose ir veikloje, įskaitant olimpines žaidynes“. Tokios priemonės buvo imtasi gruodžio pradžioje, reaguojant į NOK susidorojimą su atletais dėl jų politinių pažiūrų.

Pirmadienį TOK išreiškė „didelį nusivylimą“, kad NOK neišsprendė pagrindinės problemos – „kad ankstesnė vadovybė... tinkamai neapsaugojo Baltarusijos sportininkų nuo politinės diskriminacijos NOK, federacijose, kurių nariai jie yra, ar sporto judėjime“.

Gruodį TOK taip pat įšaldė savo finansavimą NOK, „išskyrus mokėjimus, susijusius su sportininkų stipendijomis ir Baltarusijos komandos pasirengimu bei jų dalyvavimu olimpinėse žaidynėse“.

Olimpinė organizacija taip pat pareiškė prašysianti visų atitinkamų tarptautinių federacijų užtikrinti, kad visi reikalavimus atitinkantys Baltarusijos sportininkai galėtų dalyvauti artėjančių žaidynių Tokijuje ir Pekine atrankos varžybose „be jokios politinės diskriminacijos“.

Ginčijamas A. Lukašenkos perrinkimas šeštajai kadencijai rugpjūtį sukėlė rimčiausią politinę krizę Baltarusijos šiuolaikinėje istorijoje: protestuotojai masiškai išėjo į gatves, o valdžia ėmė slopinti demonstracijas griežtomis priemonėmis.

Nemažai garsių baltarusių atletų išreiškė palaikymą A. Lukašenkos kritikams ir reikalavo nutraukti represijas.

Dėl neramumų iš Baltarusijos taip pat buvo atimta teisė organizuot šių metų ledo ritulio Pasaulio čempionatą.

2021 03 09 09:39
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt