sekmadienis, spalio 25 d.
Nusukusi 66 tūkst. svarų pašalpų išvengė kalėjimo
tiesa.com

Nepaisant apgavysčių, siekiant gauti daugiau nei 60 tūkst. svarų per įvarias pašalpas, dviejų vaikų mama išvengė kalėjimo. Moteris išsisuko tik su bausmės vykdymo atidėjimu ir paliepimu atlikti 100 valandų viešųjų darbų.

45-erių Beverly Smith sakė esanti vieniša mama, nors gyveno su savo dirbančiu partneriu. Taip ji valstybę apgaudinėjo ketverius metus, pranešė express.co.uk. Ji gavo rėmimą pajamomis, bedarbio pašalpą, nuolaidas komunaliniams mokesčiams ir būsto pašalpą.

Moteris teismui savo apgavystės prisipažino ir sutiko su septyniais kaltinimais. Tačiau teismas jai buvo gailestingas – bausmę atidėjo, o apgavikė teturės atlikti 100 valandų viešųjų darbų.

Jai taip pat liepta grąžinti pinigus valstybei, tačiau per mėnesį dviejų vaikų mama skolos išmokėjimui turė skirti tik 30 svarų. Vadinasi, visą skolą valstybei ji atiduotų tik po maždaug 183 metų.

„Mokesčių sukčiavimu užsiima mažuma, tačiau turime juos griežtai už tokius veiksmus bausti,” – sakė „Mokesčių mokėtojų alijanso” generalinis direktorius Jonathanas Isaby.

„Tai ne tik kad nesąžininga sunkiai dirbančių žmonių atžvilgiu, tačiau kartu pinigai yra atimami iš tų, kam jie išties reikalingi,” – pridūrė vyras.

Teisėjas B. Smith pasigailėjo, nes ji apsiašarojusi sakė, kad turi prižiūrėti du vaikus ir senyvą mamą. Ji sakė „ neįsivaizduojanti, kaip šeima išliks kartu”, jeigu ją uždarytų į kalėjimą.

Moters advokatas teigė, kad, nepaisant bendro gyvenimo su dirbančiu partneriu, ji viena išaikė šeimą, mat vyras turėjo visiškai atskirą banko sąskaitą. Esą jis bute gyvendavo tik kartais, o visus savo pinigus iššvaistydavo lošimams.

2015 03 01 08:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt