antradienis, rugpjūčio 4 d.
Nuteista teroristinį išpuolį organizavusi pora (atnaujinta)
tiesa.com

Vyras ir žmona buvo pripažinti kaltais dėl teroristinio išpuolio planavimo Londone. Kaip teigė bbc.com, jų taikinyje buvo numatytas Londono metro arba „Westfieldo” prekybos centras.

Vakar Old Bailey teisme teroristų pora buvo nuteista iki gyvos galvos. Mohammedas Rehmanas buvo nuteistas kalėti mažiausiai 27-erius, o jo žmona Sana Ahmed Khan - minimum 25-erius. Skaitant nuosprendį teisėjas paskelbė, kad pora pripažinta kalta dėl teroristinio akto planavimo. M. Rehmanas taip pat pripažintas kaltas dėl teroristinės propagandos.

Veikdamas „Tyliojo Sprogdintojo” vardu, 25 metų M. Rehmanas savo „Twitter” paskyroje klausė, ar taikiniu rinktis Londono metro, ar visgi „Westfieldo” prekybos centrą. Jo bibliotekoje buvo rastos knygos apie bombų gaminimą.

Jaunuolio žmona Sana Ahmed taip pat kaltinama veikusi išvien su vyru. Jų susirašinėjimuose rastos diskusijos apie bombos gaminimui reikalingus chemikalus, kuriuos kaltinamasis vėliau įsigijo būtent iš žmonos pinigų.

Bombos veikimą jis net išmėgino savo kieme ir nufilmuotą medžiagą patalpino į socialinį tinklapį. Buvo išsiaiškinta, jog jis planavo savižudžio operaciją.

Su terorizmu kovojančio padalinio atstovė Laura Nicholson teigė, jog jie yra itin pavojingi asmenys, tačiau dėl sėkmingų operacijų prieš terorizmą didelės nelaimės buvo išvengta. Vaikino tėvai tvirtino net neįtarę, ką planuoja jų sūnus, tik pastebėjo, jog paskutiniais mėnesiais jis daug gėrė.

Kaip teigė theguardian.com, teroristinį išpuolį kaltinamieji planavo surengti paminint dešimtąsias Londono metro išpuolio metines ir tą pačią dieną vėl susprogdinti bombą, kuri būtų nusinešusi daugybę gyvybių. Kaltinamiesiems nuosprendis bus paskelbtas trečiadienį.

2015 12 31 08:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt