antradienis, rugpjūčio 11 d.
Nykštukas tapo Anglijos futbolo karaliumi
tiesa.com

Prieš sezoną „Leicester“ ekipa svajojo apie dvyliktuką, bet jiems buvo lemta kilti kur kas aukščiau. Kukli ekipa, vadovaujama patyrusio italo Claudio Ranieri, tapo Anglijos futbolo čempione. Tai pirmas Lesterio titulas per 132-ejų metų klubo istoriją!

1928–1929 metų sezone „Lapės“ buvo antros. Praėjusį sezoną „Leicester“ ekipa „Premier“ lygoje užėmė tik 14-ą poziciją.

Čempionų titulą ekipai atnešė Londono „Chelsea” ir kitos sostinės ekipos „Tottenham” lygiosios 2:2. Prarasti taškai pastarajam klubui nubraukė visas teorines galimybes pakovoti dėl nugalėtojų taurės. Likusios dvejos rungtynės naujiesiems čempionams bus tik formalumas.

„Leicester“ klubo biudžetas šiemet siekė vos 30 mln. svarų sterlingų. Tai yra mažiau nei turtingiausi klubai tarpsezoniu mokėjo už vieną žaidėją. Beje, klubas nenumatė jokių papildomų premijų, jeigu žaidėjai iškovos aukštesnę nei 12 vietą. Atskirai nei patekimas į dešimtuką ar Europos turnyrus, nei prizinės ar tuo labiau pirmos vietos laimėjimas nebuvo numatytas ir įvertintas kokia nors premija. Ir dėl to kaltinti Tailando milijardieriaus Vichai Srivaddhanaprabhos, kuris ir yra „Leicester City“ savininkas, veikiausiai pernelyg nereikėtų – prieš sezoną lažybų kontorų siūlomas koeficientas už galutinę jo komandos pergalę Anglijoje buvo net 5000.

Taigi prieš sezoną „Lapėms“ buvo pažadėtos tokios premijos: už 17-ą vietą – 3,5 mln., už 16-ą ir 15-ą – 4,5 mln., už 14-ą ir 13-ą – 5,5 mln., už 12-ą – 6,5 mln. svarų sterlingų. Visgi neabejojama, kad „Leicester City“ futbolininkai neliks nuskriausti ir tikrai sulauks paskatinimo, nepaisant to, kad jis ir neįrašytas jų sutartyse.

2016 05 04 18:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt