ketvirtadienis, sausio 20 d.
Omikron tapo dominuojančiu COVID-19 variantu Jungtinėse Valstijose
BNS
Scanpix
Testavimo punktas Niujorke

Sparčiai plintantis omikron tapo dominuojančiu pandeminio koronaviruso variantu Jungtinėse Valstijose; 73,2 proc. per praėjusią savaitę užregistruotų naujų COVID-19 atvejų buvo sukelti šios atmainos, remdamiesi prieinamais duomenimis pirmadienį pranešė JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC).

Ankstesnę savaitę ši dalis siekė 12,6 procento.

Užsikrėtimai Omikron atmaina jau sudaro daugiau kaip 90 proc. naujų JAV atvejų Ramiojo vandenyno šiaurės vakaruose, didelėje dalyje JAV Pietų ir dalyje Vidurio Vakarų regiono, nurodė CDC.

Apie tai pranešta prieš antradienį numatytą JAV prezidento Joe Bideno kalbą apie COVID-19. Baltųjų rūmų atstovė spaudai Jen Psaki (Džen Psaki) jau pareiškė, kad prezidentas neplanuoja „uždaryti šalies“, reaguodamas į augantį susirgimų skaičių.

„Šioje kalboje Amerikos žmonėms bus tiesiogiai ir aiškiai išdėstyta skiepų nauda, žingsniai, kurių imsimės, kad būtų padidintos testavimo apimtys“, – sakė ji.

JAV vyriausiasis užkrečiamųjų ligų specialistas Anthony Fauci sekmadienį įspėjo, kad priešaky laukia niūri žiema, koronaviruso omikron atmainai keliant naują susirgimų bangą visame pasaulyje.

„Atėjus žiemai dėl omikron bus sunkių savaičių ar net mėnesių“, – sakė jis.

Nepaisant požymių, kad omikron sukelia lengvesnį susirgimą negu vis dar dominuojanti delta atmaina, pirminiai duomenys rodo, kad šis variantas gali būti užkrečiamesnis ir galbūt atsparesnis vakcinoms.

Pietų Afrikoje lapkritį pirmą kartą aptikta omikron atmaina jau nustatyta dešimtyse pasaulio valstybių.

Jungtinių Valstijų ligoninėse daugėja pacientų, prie testavimo centrų driekiasi ilgos eilės, o pramogų ir sporto renginiai atšaukiami.

JAV pastangas pažaboti viruso plitimą apsunkina tai, kad vakcinacija ir kaukių dėvėjimas tapo nesantaiką kurstančiais politiniais klausimais, o dėl federalinių įgaliojimų dažnai užverda ilgos teisinės kovos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 12 21 09:04
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt