pirmadienis, rugpjūčio 3 d.
Oro erdvėje precedento neturintis įvykis: galimi skrydžių vėlavimai
tiesa.com

Europos oro uostai perspėjo dėl galimų vėluojančių skrydžių, iškilus techninėms problemoms Europos skrydžius kontroliuojančioje agentūroje „Eurocontrol“.

Kaip informavo Briuselyje įsikūrusi agentūra, dėl kilusių nesklandumų skrydžių aparnavimo pajėgumai judrioje Europos oro erdvėje sumažės 10 procentų.

Keletas didžiausių ES oro uostų, įskaitant Amsterdamo Schipholio oro uostą, perspėjo dėl galimų vėlavimų ir paragino keleivius pasitikrinti savo skrydžių laiką.

„Dar niekada taip nebuvo nutikę“, - sakė „Eurocontrol“ atstovas naujienų agentūrai AFP.

Socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje agentūra paskelbė apie „patobulintos oro eismo srautų vadybos sistemos (ETFMS) sutrikimus“.

„Imamasi nenumatytiems atvejams skirtų procedūrų, dėl kurių maždaug 10 procentų sumažės Europos (skrydžių kontrolierių) pajėgumai“, - nurodė agentūra.

Tačiau problema yra nustatyta ir tikimasi ją išspręsti „vėlų (antradienio) vakarą“, nurodė „Eurocontrol“.

Pranešime taip pat sakoma, kad nesklandumai turėjo tiesioginės įtakos oro eismo kontrolei, tačiau „šis incidentas jokio poveikio saugumui neturi“.

Briuselio oro uostas informavo, kad per valandą aptarnaujamų skrydžių skaičius sumažintas iki 10. Paprastai šis Belgijos oro uostas per dieną vidutiniškai aptarnauja 650 skrydžių, rašoma jo interneto svetainėje.

Apie galimus skrydžių vėlavimus pranešė ir keletas kitų Europos oro uostų. Amsterdamo tarptautinis Schipholio oro uostas nurodė, kad „sistemos klaida“ centrinėje Europos agentūroje gali turėti įtakos lėktuvų išvykimui. Apie vėlavimus paskelbė ir Helsinkio oro uostas.

2018 04 03 07:25
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt