sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Oysterio naudotojai permoka už keliones
tiesa.com

Londone gyvenantieji smarkiai permoka už keliones, kuriose galima atsiskaityti Oysterio kortele, tačiau valdžios sprendimai neveiksnūs ir konkrečių pokyčių nesiryžta imtis net ir naujasis miesto meras. Kainų pokyčiai gyventojams buvo žadėti prieš keturis metus, tačiau jų vykdymas smarkiai vėluoja.

Jungtinės Karalystės (JK) sostinėje galioja sistema, kuri leidžia nemokėti milžiniškų sumų už keliones metro, traukiniais, DLR ar autobusais, jeigu tenka keliauti labai daug. Tai reiškia, kad yra tam tikras dienos limitas, kurį pasiekus kelionės tampa nemokamos. Oysterio kortelės, kuria naudojamasi, kiek moku, tiek važiuoju, dienos limitas yra netgi keliais kartais didesnis nei naudojantis nekontaktine kortele naudojantis viešuoju transportu.

Skaičiuojama, kad keleiviai, kurie naudojasi banko kortelėmis su nekontaktinio mokėjimo galimybe per mėnesį išleidžia 33 svarus sterlingus važinėjant pirmoje ir antroje zonose, kai tuo tarpu Oysterio naudotojai permoka ir išleidžia 46.20 svarų sterlingų per mėnesį.

Šiuo metu Londono transporto statistika rodo, kad yra per 30 milijonų aktyvių Oysterio kortelių, kuriomis kasdien naudojamasi, tai reiškia, kad keleiviams nežinant jie papildomai sumoka, o Londono transporto skyrius gauna daug papildomų lėšų.

Pastebėjus šią spragą valdžia bandė taisyti situaciją ir kūrė planus, kaip keliones atpiginti, tačiau per 4 metus nepajudėta iš mirties taško. Dabartinis Londono meras žada, kad nuo 2018 metų kelionės turėtų atpigti, tačiau konkrečiais pažadais kol kas nesišvaisto, nes šioje srityje aiškumo trūksta.

2017 09 26 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt