sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Paaiškėjo, kurios rinktinės gali tapti lietuvių varžovėmis pasaulio čempionate
tiesa.com
Twitter.com

Jau šeštadienį Kinijos mieste Šenzene bus ištraukti pasaulio krepšinio čempionato burtai, kurie į aštuonias grupes išskirstys 32 į pirmenybes patekusias komandas.

Savo varžovus sužinos ir užtikrintai atrankos varžybas įveikusi Lietuvos rinktinė, kuri pagal FIBA reitingą pateko į antrąjį pajėgumo krepšelį. Kartu su lietuviais jame atsidūrė Serbijos, Argentinos ir Graikijos krepšininkai.

Tam, kad grupių pajėgumai būtų paskirstyti lygiau, čempionato organizatoriai rinktines padalino ne į keturis krepšelius, kaip buvo manyta, o į aštuonis, tad lietuvių varžovais taps po vieną rinktinę iš trečiojo, šeštojo ir septintojo krepšelių.

Trečiajame krepšelyje atsidūrė Rusija, Australija, Brazilija ir Italija, šeštajame – Kanada, Filipinai, Juodkalnija ir Pietų Korėja, o septintajame – Nigerija, Senegalas, Naujoji Zelandija ir Angola.

Lietuvos rinktinė pirmajame etape tikrai žais viename iš šių keturių miestų – Vuhane, kuriame vyks B grupės kovos, Fošane (D grupė), Nandžinge (F grupė) arba Donguane (H grupė).

Būtent šių keturių grupių komandos tarpusavyje kausis kitame etape – aštuntfinalyje, kai stipriausios B grupės ekipos mes iššūkį D grupės rinktinėms, o kitose porose žais komandos iš F ir H grupių.

Traukiant burtus taip pat galios ir žemynų kvotų taisyklė – į vieną grupę galės patekti daugiausiai po dvi komandas iš Europos bei po vieną iš visų likusių žemynų.

Jau aišku, kuriose grupėse žais kai kurios į pirmąjį krepšelį patekusios rinktinės. Šeimininkė Kinija rungtyniaus A grupėje, kurios kovos vyks Pekine, o titulą ginsiantys amerikiečiai bus priskirti E grupei, kurios kovos vyks Šanchajuje.

Burtai bus traukiami šeštadienį 13 valandą, jų eigą tiesiogiai padės sekti portalas Alfa.lt.

Detalus paaiškinimas, kaip bus vykdoma pasaulio čempionato burtų ceremonija:

2019 03 15 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt