ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Paauglys žmogų nužudė norėdamas pasirodyti prieš draugus
tiesa.com

16-metis Connoras Stewartas iš Blackpoolo buvo įkalintas trejiems metams, po to, kai norėdamas prieš draugų grupelę pademonstruoti savo jėgą, vienu smūgiu nužudė niekuo dėtą vyrą, stovėjusį greta jų. Smagiai nusiteikęs chuliganų būrys, be viso to, kraupų savo „žygdarbį“ dar ir nufilmavo bei platino socialiniuose tinkluose.

Vaizdo įraše matyti kaip prie lūkuriuojančio vyro, kaip vėliau paaiškėjo 47-erių Michaelio Rhodo, prieina vos 16-os sulaukęs Connoras Stewartas. Paauglys ima kažką aiškinti kiek sutrikusiam vyrui, kuris, akivaizdu, į konfliktą veltis visiškai nenori.

Staigiu mostu paauglys smogia M. Rhodui, o šis atbulas bloškiasi ir galva trenkiasi į grindinį. Chuliganai pasileidžia bėgti ir palieka kraujuojantį M. Rhodą, suknežinta kaukole tysoti ant šaligatvio.

Po mirtimi pasibaigusio kruvino incidento policijos pareigūnai aptiko C. Stewartą netoliese esančioje parduotuvėje. Paauglys iš pradžių bandė teigti, jog tai esą buvo savigyna, tačiau paviešintas vaizdo įrašas atskleidė kiek kitokią tiesą. Nužudytasis M. Rhodes dar buvo nugabentas į Royal Preston ligoninę, tačiau dėl patirtų kaukolės lūžių ir kraujavimo į smegenis po kelių savaičių mirė.

Teismui paviešinus filmuotą medžiagą nužudymu kaltinimas paauglys praktiškai neparodė jokių emocijų. Kaltinamasis buvo apibūdintas kaip problematiškas, smurtaujančioje aplinkoje augęs vaikas, jau ankščiau turėjęs problemų su teisėsauga.

Velionio M. Rhodo motina teismui sakė, kad jos nužudytas sūnus buvęs tinkuotojas. Moteris apibūdino sūnų kaip ramų, nekonfliktišką, tačiau į alkoholį ir narkotikus įnikusį žmogų, visomis išgalėmis bandžiusį kabintis į gyvenimą.

Teismui vadovaujantis teisėjas Markas Brownas teigė, kad C. Stewarto jaunas amžius ir tamsi praeitis kelia nerimą, todėl paauglys turi atsakyti už savo veiksmus.

„Tai akivaizdžiai labai tragiškas atvejis, ir aš puikiai suprantu, kad C. Stewartas nenorėjo nužudyti M. Rhodo, tačiau jis buvo suplanavęs panaudoti jėgą prieš nužudytąjį ir pasirodyti prieš draugus. Būtent dėl to M. Rhodas mirė. Nors M. Rhodas turėjo problemų su narkotikais ir alkoholiu, jis nebuvo smurtaujantis asmuo ir visada vengė konflikto“, – konstatavo teisėjas.

2017 10 05 13:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt