ketvirtadienis, liepos 9 d.
Pabėgėlių namai pažymėti raudona spalva
tiesa.com

Pastebėta, jog Šiaurės Rytų Anglijoje prieglobsčio prašytojai iš Sirijos apgyvendinti namuose, turinčiuose bendrą požymį – jų durys yra raudonos spalvos. Aiškinamasi, ar tai atsitiktinumas, ar apgalvotas sprendimas.

Tai paaiškėjo po atvykėlių, kuriems būstas buvo suteiktas Middlesbrough mieste, skundų. Vidaus reikalų ministerija nurodė ištirti susidariusią situaciją. Pabėgėlių teigimu, pagal raudonas duris jų šeimų gyvenamąją vietą lengva atskirti chuliganams ir nacionalistams.

„Dinkit iš mūsų šalies“, – neva šaukęs ir iš Sirijos atvykusią moterį necenzūriniais žodžiais iškeikęs jaunuolis. Pranešta ir apie kitą incidentą – ant buto, kuriame apsistoję prieglobsčio prašytojai, durų buvo nupieštas radikaliai nusiteikusius nacionalistus vienijančios organizacijos „National front“ logotipas.

Pagal susitarimą su Vidaus reikalų ministerija, laikiną būstą prieglobsčio prašytojams suteikia kompanija G4S, o jos atstovai savo ruožtu patvirtino, kad šią paslaugą Middlesbrough teikia subrangovas – bendrovė „Jomast“. Verslininkai neigė, kad vienoda spalva buvo naudojama sąmoningai, esą daugumos bendrovės namų durys yra raudonos (vėliau suskaičiuota, kad 155 iš 168).

„Subrangovas neturi politikos tokiu būdu išskirti prieglobsčio prašytojus“, – teigiama G4S pranešime.

Laikraštis „The Telegraph“ atliko eksperimentą ir patikrino, kas gyvena 66 namuose su raudonomis durimis. 62 iš jų buvo prieglobsčio prašytojai.

Teigiama, jog „Jomast“ jau svarsto galimybę perdažyti jai priklausančio nekilnojamojo turto duris.

2016 01 20 10:20
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt