pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Pabėgėlių vaikai bus perkelti į JK
tiesa.com

Britų ir Prancūzų pasieniečiai pradėjo registruoti vaikus, kurie Prancūzijoje esančioje Calais pabėgėlių stovykloje, dar kitaip vadinamoje „džiunglėmis“, gyvena be tėvų ir tikisi būti perkelti pas giminaičius į Jungtinę Karalystę.

 Vaikų teisių apsaugos kontrolieriai sakė, jog artimiausiomis dienomis į Jungtinę Karalystę bus perkelta apie 300 vaikų iš tokių šalių kaip Sirija ir Afganistanas.

Prancūzų pareigūnai pareiškė, jog iki šių metų pabaigos uždarys Calais pabėgėlių stovyklą, dar kitaip vadinamą „džiunglėmis“, kuri yra įsikūrusi vos 30 mylių nuo Lamanšo sąsiaurio ir kurioje šiuo metu gyvena apie 10 tūkst. žmonių. Daugelis ten gyvenančių pabėgėlių bando patekti į netoli esančią Jungtinę Karalystę nelegaliai kirsdami sieną pasislėpę sunkvežimiuose.

Prancūzijos prezidentas F. Hollande tikisi uždaryti stovyklą ir paskirstyti joje gyvenančius žmones po kitus šalyje įsikūrusius centrus, tuo tarpu Vaikų Apsaugos Tarnybos baiminasi, jog dauguma vaikų tiesiog dings.

Jungtinės Karalystės pareigūnai Calais pabėgėlių centre pirmenybę teikia tiems vaikams, kurie pagal ES reikalavimus turi teisę gyventi su JK įsikūrusiais giminaičiais.

Atskiras registracijos procesas vykdomas tiems vaikams, kurie neturi globėjų ir neturi JK gyvenančių giminaičių.

2016 10 15 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt