pirmadienis, balandžio 6 d.
Pabrango traukinių bilietai
tiesa.com
Pixabay.com

Traukiniais važinėjantiems žmonėms dar labiau patuštėjo kišenės. Nuo sausio 1 d. traukinių bilietai pabrango vidutiniškai 3,1 proc., rašo Metro.co.uk. Dauguma sezoninių bilietų pabrango iki 100 svarų sterlingų.

Geležinkelio įmonių atstovai patikslino, kad bilietų kainos išaugo dėl vis didėjančių išlaidų geležinkeliams prižiūrėti, mat didžioji dalis bilietų kainos yra skiriama bėgių remonto darbams.

Būtent dėl nusidėvėjusių bėgių šiemet buvo itin sutrikęs traukinių judėjimas. Kaip praneša geležinkelio įmonių atstovai, kas septintas traukinys per pastaruosius 12 mėnesių vėlavo mažiausiai 5 minutes.

Prie to taip pat prisidėjo ir ekstremalios oro sąlygos, traukinių tvarkaraščių pakeitimai, geležinkelio darbuotojų streikai.

Vien iš bilietų geležinkelių kompanijos kasmet surenka apie 10 mlrd. svarų sterlingų, tad Anthony Smithas, vyriausiasis „Transport Focus“ vadybininkas ėmė domėtis, ar šie pinigai yra panaudojami tinkamai ir kur slypi problemos, dėl kurių neužtenka pajamų remonto darbams atlikti.

Dabartinėmis traukinių bilietų kainomis patenkinti yra tik mažiau nei pusė visų jais besinaudojančių žmonių. Dėl to daugelyje šalies vietų vyksta protestai ne tik prieš bilietų kainų didinimą, bet ir geležinkelio kompanijų privatizavimą. 

2019 01 02 06:50
Spausdinti