ketvirtadienis, spalio 29 d.
Pagalbos šauksmas: 12-metės lietuvės mama neviltyje
tiesa.com

Su „Tiesos” redakcija susisiekė į nepavydėtiną situaciją pakliuvusi 12-metės mergaitės mama Agnė (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi, aut. past.). Moters dukra lanko katalikišką mokyklą, tačiau šiuo metu svarstoma, ar mažametei bus suteikta galimybė rugsėjį į ją grįžti. Agnė sunerimusi, kad geriausiais pažymiais mokykloje besimokiusi mergaitė gali likti gatvėje.

Pašnekovė pasakojo, kad istorija prasidėjo po to, kai jos dukra mokykloje patyrė patyčias dėl kitos mažametės paleistų gandų: lietuvaitė buvo apšmeižta, jog rodo esą savo nuogą kūną įvariuose internetiniuose puslapiuose, vedžiojasi berniukus namo, jie ją nurenginėja ir liečia.

Tėvai tam, kad apgintų dukros garbę ir paneigtų paskleistą šmeižtą, nuvežė namų kompiuterį patikrinti pas specialistus, taip pat tikrino kaimynų filmavimo kamerų įrašus. Gandai nepasitvirtino.

Mergaitė dėl patirto streso bandė žudytis.

Agnei kreipusis į švietimo įstaigą, mokyklos valdyba dėl pasklidusių gandų kaltino pačią mergaitę ir likus vos keletui savaičių iki mokslo metų pabaigos, paskyrė jai alternatyvų mokymosi būdą. Tai reiškia, kad mergaitė buvo išsiųsta mokslus pabaigti specialioje, socialinių problemų turinčių vaikų, mokykloje.

Šis sprendimas Agnei nepatiko. Moteris pareikalavo oficialių rašytinių priežasčių, paaiškinančių, kodėl mergaitei buvo skirtas alternatyvus mokymasis. Mokykla dokumentus pateikti atsisakė.

„Tiesai” susisiekti su mokyklos atstovais taip pat nepavyko, nes šiuo metu Jungtinėje Karalystėje – mokyklinės vasaros atostogos – švietimo įstaigos nedirba.

Redakcijai Agnė pateikė krūvą įrodymų, kuriuose tvirtinama, kad su jos dukra buvo elgiamasi netinkamai. Vienas jų – pokalbio su mokyklos vadovu įrašas – itin šokiravo. Užfiksuotas grubus direktoriaus elgesys su Agne ir jos dukra nepaliks abejingų.

Po incidento Agnė kreipėsi į savivaldybę, kur jai buvo pažadėta kita mokykla. Deja, vietos joje apšmeižtai mergaitei taip ir neatsirado. Mokėti tūkstantines sumas advokatams moteris nenusiteikusi.

Rugsėjo 2-ąją dieną katalikiškoje mokykloje Agnės ir jos mažametės dukros laukia susitikimas su mokyklos valdyba. Mažametės mama išgyvena dėl susitikimo ir nebežino, kur kreiptis ir ką daryti.

Daugiau apie šią istoriją ir šokiruojantis pokalbio įrašas jau greitai – „Tiesos” temoje.

2015 08 18 08:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt