antradienis, balandžio 20 d.
Painus JK atsakas į koronaviruso pandemiją tapo dar painesnis
Alfa.lt

Kiek painus Jungtinės Karalystės atsakas į koronaviruso pandemiją pirmadienį tapo dar painesnis, vyriausybei Anglijoje išleidus naujas gaires, kurios kai kur kertasi su ankstesnėmis rekomendacijomis ir taisyklėmis kituose šalies regionuose.

Portalo CNN duomenimis, nuo pirmadienio Anglijos darbdaviai gali savo darbuotojų reikalauti grįžti į darbo vietas, jei tik yra užtikrinami visi saugumo reikalavimai dėl COVID-19 plitimo. Vos kai praėjusį mėnesį šalies premjeras Borisas Johnsonas užsiminė apie šio žingsnio galimybę, JK profsąjungų kongresas (TUC) apkaltino politiką „pataikaujant darbdaviams“.

TUC teigė, kad šios rekomendacijos įvedimas, kai šalyje yra tinkamai nesutvarkyta visuotinė koronaviruso testavimo ir užsikrėtusiųjų paieškos sistema, bus didelė klaida.

Pirmadienį taip pat bus pradėta ir kita gan neįprasta valstybinė programa, pavadinta „Išeik pavalgyt, kad padėtum“ (angl. „Eat Out to Help Out“), kuria siekiama atgaivinti apmirusį viešojo maitinimo įstaigų sektorių. Per visą rugpjūtį žmonės nuo pirmadienio iki trečiadienio gaus 50 proc. nuolaidą, tačiau neviršijant 10 svarų sumos žmogui valgant ne namuose. Alkoholiniai gėrimai į šią nuolaidų sistemą neįskaičiuoti.

Abi šios priemonės yra platesnio JK plano atgaivinti ekonomiką po ne vieną mėnesį trukusio karantino, uždariusio britus namuose ir privertusio beveik visą paslaugų sektorių sustabdyti savo veiklą, dalis. 

Tačiau šie bandymai dėl ekonomikos švelninti koronaviruso pažabojimo priemones įvedinėjami tada, kai ligos atvejų skaičius Europoje auga. Praėjusią savaitę pats B. Johnsonas perspėjo, kad „rizika iš naujo pradėti protrūkio burbulą“ žemyne vėl auga, pridurdamas, kad „deja, kai kuriose vietose jau galima matyti antrosios pandemijos bangos ženklus“.

JK, besibaiminant minėtosios antrosios bangos, kai kuriose vietovėse yra įvesti lokalūs karantinai. Šiose vietovėse, kaip pavyzdžiui Mančesteryje, susiformavo keista situacija, kai pagal esamas taisykles ir rekomendacijas bendravimas su šeimos nariais vidiniame kieme yra draudžiamas, o eiti į restoraną ar kavinę – laisvai galima.

Kita probleminė sritis – švietimas. Po ne vieno mėnesio nuotolinio mokymosi, daugelis tėvų karštligiškai viliasi jau nuo kito mėnesio išleisti savo atžalas į klases. Tačiau tikintis, kad vaikų švietimas turėtų būti aukščiau valstybės prioritetuose nei pasimėgavimas alumi bare, atsižvelgiant į valdžios verslo prioretizavimą, teks gerokai nusivilti.

Vyriausybės atstovas pirmadienį teigė, kad mokyklos savo duris atverti turėtų nuo rugsėjo. Tačiau buvo pabrėžta, kad viskas priklausys nuo bendros situacijos ir įvedus lokalias karantino priemones gali viskas pasikeisti.

Labai specifiškai paprašius pasirinkti tarp pagalvos barams ir mokykloms, atstovas atkirto, kad „jie yra įsipareigoję padėti pramogų sektoriui, kuris pastaruoju metu neišgyvena pačių geriausių laikų“.

Šios naujos priemonės galios tik Anglijoje, nes visuomenės sveikatos klausimai yra palikti apsispręsti patiems JK subjektams kaip Škotija, Velsas ir Šiaurės Airija. Per visą pandemijos laikotarpį, B. Johnsono vyriausybė susilaukė pakankamai daug kritikos iš kitų 3 JK regionų dėl savo neatsakingumo, ypač iš Škotijos pirmosios ministrės Nicola‘os Sturgeon.

Bendras požiūris, kad Anglija nesusitvarko su krize, padidino palaikančių Škotijos nepriklausomybę žmonių skaičių, nors šio regiono koronaviruso statistika nėra labai geresnė nei Anglijos – kiekvienam 100 tūkst. gyventojų, Škotijoje mirė 77 asmenys, o Anglijoje – 86. 

2020 08 06 19:04
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt