šeštadienis, birželio 6 d.
Pareigūnai nebebus automatiškai nušalinami už šaunamojo ginklo panaudojimą
tiesa.com

Jungtinės Karalystės vidaus reikalų sekretorė Amber Rudd pranešė, kad nuo šiol ginkluoti policijos pareigūnai nebus automatiškai nušalinami nuo pareigų už tai, kad panaudojo šaunamąjį ginklą.

Parlamentarams A.Rudd pareiškė, kad pareigūnas nuo pareigų nušalinamas gali būti tik esant išskirtinėms aplinkybėms, taip pat priminė, kad nėra taisyklės, draudžiančios policininkui šauti pirmam.

Parlamente šis pasisakymas nuskambėjo po konservatorių pareiškimo, esą policininkai bijo panaudoti šaunamąjį ginklą. Pasak parlamentarų, esamos taisyklės neveikia tinkamai, nes ginklus turintys pareigūnai vengia juos naudoti, mat baiminasi po to būsiančio ir metų metus truksiančio vidaus tyrimo.

Metropoliteno policijos fedaracijos filialo pirmininkas Kenas Marshas padėkojo vidaus reikalų sekretorei už šį pranešimą ir patikslinimą. „Kodėl pareigūnas turėtų rizikuoti šaudyti, jei jam gresia nušalinimas nuo tarnybos bei vidaus tyrimo rizika? Šaunamuosius ginklus turintiems pareigūnams reikia daugiau paramos ir supratimo dėl sunkaus vaidmens, kurį jie atlieka kasdieniame darbe“, - laikraščiui „The Sun“ sakė Metropoliteno policijos atstovas.

2017 03 07 11:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt