penktadienis, vasario 26 d.
Pasak šnipų Shamima Begum siuvo ant sprogdintojų mirtininkų liemenes, kad jų nebūtų įmanoma nuimti nedetonavus
tiesa.com
facebook nuotrauka

Nežinomas šaltinis pranešė, kad šnipų vadai turi informacijos, kad ISIS nuotaka Shamima Begum buvo pastebėta siuvanti liemenes ant sprogdintojų mirtininkų taip, kad jų nebūtų įmanoma nuimti nedetonavus bombų.

The Sunday Mail tvirtina, kad šnipų vadovybė apie tai, kad Shamima Begum buvo pastebėta atliekanti tokius veiksmus pranešė Theresai May bei Sajidui Javid.

Nėra žinoma, ar ji savanoriškai dalyvavo tokiose operacijose. Tam, kad prisijungtų prie teroristų grupės iš Londono pabėgusi Shamima tvirtino, kad ISIS buvo paprasčiausia namie laikyta žmona ir išreiškė didelį norą grįžti gyventi į Didžiąją Britaniją.

Tačiau vyresnysis žvalgybos vadas pranešė the Daily Mail: „ji buvo į tai įsivėlusi ir jos buvę sėbrai ją išdavė. Ji iš tikrųjų siuvo liemenes, siuvo liemenes ant žmonių”.

The Daily Mail šaltiniai sekmadienį dienraščiui pranešė, kad „ypatingo slaptumo žvalgybine informacija” po debatų dėl vidaus reikalų ministro sprendimo atšaukti Shamimos Begum Britanijos pilietybės galiojimą buvo pasidalinta ir su vyriausybės vadais.

Dienraščiui Mirror Online vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai sakė: „Pastarosiomis dienomis vidaus reikalų ministras aiškiai parodė, kad jo prioritetas - Britanijos ir jos gyventojų saugumas.

Tam, kad apgintų šią šalį jis turi teisę atimti žmonių Britanijos pilietybes. Mes nekomentuosime individualių atvejų, bet visi sprendimai, kurių atoveiksmis yra pilietybės galiojimo atšaukimas yra priimami tik remiantis visais pasiekiamais įkalčiais.”

Sugriuvus kalifatui Shamima vis dar tikisi grįžti į Jungtinę Karalystę ir yra paskelbusi, kad ISIS jai „išplovė smegenis”.

Ji tvirtino: „Kai išvažiavau į Siriją visus keturis metus buvau namie laikoma žmona, visą laiką tiesiog leidau namie ir rūpinausi savo vaikais.

Niekad nedariau nieko pavojingo. Neskleidžiau propagandos. Nebandžiau įkalbinti žmonių atvažiuoti į Siriją.”

2019 04 14 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt