pirmadienis, spalio 26 d.
Pašalpos Anglijoje: sankcijos skatina savižudybes
tiesa.com

Kilus įtarimams dėl bedarbių pašalpų sankcijų taikymo veiksmingumo, Jungtinės Karalystės parlamentarai paragino kuo greičiau atlikti nepriklausomą tyrimą. Po įvykusių incidentų spėjama, kad sankcijos gali būti per griežtos, o jų netinkamas taikymas sukelti depresiją ir netgi vesti prie savižudybės, - pranešė portalas independent.co.uk.

Šiandien paskelbtoje darbo ir pensijų komiteto (angl. Work and Pensions Committee) ataskaitoje pranešama, kad Vyriausybė atliko 49 mirtimi pasibaigusių incidentų tyrimus. Iš jų 33 bylose buvo rekomenduojama skubūs sistemos pokyčiai. Tačiau tiksliai pasakyti, kiek žmonių nukentėjo nuo pritaikytų bedarbio pašalpų (angl. Jobseekers Allowance) sankcijų Darbo ir pensijų komitetas pasakyti negalėjo.

„Labai svarbu, kad visos viešųjų paslaugų teikime dalyvaujančios institucijos būtų nedelsiant patikrintos. Tiek daug visuomenės narių buvo nuvilti nepasiteisinusios sistemos. Keli atvejai netgi baigėsi mirtimi. Turime kuo greičiau išmokti šią skaudžią pamoką”, - sakė komiteto narė Anne Begg.

Praėjusį mėnesį specialusis teismo tardytojas pranešė nuosprendį, kad 66-erių Malcolmas Burge’as nusižudė dėl to, kad Newham savivaldybė nusprendė vyrui pritaikyti pašalpų sankcijas ir sumažino jo gaunamas pašalpas būstui 50 proc. Vyras savivaldybei nesugebėjo sumokėti 800 svarų skolos, nes tuo metu jo banko sąskaitoje buvo likę tik 50 svarų.

Newhamo gyventojas atėmė sau gyvybę dėl pašalpų sumažinimo

Parlamentarai yra taip pat susirūpinę dėl to, kad jeigu asmenis, kuriems yra pritaikytos pašalpų sankcijos, užgriūna finansinės problemos, vienkartinės paramos išmokų (angl. hardship payment) tenka laukti bent 15 dienų.

„Pašalpų sankcijos yra labai svarbios norint sugriežtinti pašalpų gavimo sistemą. Jos yra taikomos labai mažam procentui asmenų tikintis, kad tai paskatins darbingus piliečius greičiau susirasti darbą. Šiuo metu valstybė kasmet išleidžia 94 milijardus svarų darbingo amžiaus asmenų socialinėms pašalpoms”, - sakė Darbo ir pensijų komiteto atstovas.

2015 03 24 10:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt