penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Pašalpų reforma panaikino bedarbius
tiesa.com

Jungtinės Karalystės vyriausybės įvesta universali kredito schema patyrė nesėkmę – Šiaurės Vakarų regionuose pašalpas gaunantys žmonės išnyko iš oficialių statistinių duomenų apie nedarbą, skelbė independent.co.uk. Dėl prastai sukurtos kompiuterių programos statistai neteko dalies bedarbių skaičiaus.

 Po keletą mėnesių trukusių ginčų su auditoriais, valstybės tarnautojai išsiaiškino, kad mokesčių mokėtojams dešimtis milijonų svarų kainavusi sistema neveikia. Kompiuterinė schemos programa nesuderinama su oficialiu bedarbių šalies gyventojų skaičiavimu. Darbo ir pensijų sekretorius, Iainas Duncanas Smithas, pernai sujungė bedarbio pašalpų ir kitų socialinių išmokų gavėjus į vieną schemą, pavadintą universalia kredito schema. Universalus kreditas pradėtas taikyti Šiaurės vakaruose ir planuotas įdiegti visoje šalyje per artimiausius dvejus metus.

Į schemą įtraukiami ir vaiko ar būsto pašalpas gaunantys dirbantys žmonės. Nedarbą registruojantys statistikos ekspertai pastebėjo nesutapimų negalėdami suklasifikuoti išmokas pagal naująją schemą gaunančių žmonių. Iki pernai metų spalio pabaigos universalaus kredito pašalpas gavo 2720 žmonių, tad bedarbių skaičiaus paklaida, anot statistų, buvo minimali.

Iki 2016-ųjų metų universalaus kredito schemą planuota įvesti visoje šalyje, tačiau baiminamasi, kad tuo metu nebebus įmanoma nustatyti, kiek pašalpas gaunančių žmonių turi darbus.

Šešėlinė darbo ir pensijų sekretorė Rachelė Reeves buvo pasipiktinusi: „Tai dar viena nekompetentingų ministrų klaida. Mes negalimė pasitikėti jų darbu įgyvendinant šį projektą, kuomet esminių klaidų atsirado dar jį bandant.“ Politikė pridūrė, kad ši klaida galėjo turėti didelės įtakos bendrai Jungtinės Karalystės nedarbo statistikai.

Dėl atsiradusių techninių trukdžių I. Duncanas Smithas abejoja dėl naujos schemos visuotinio įvedimo. Anksčiau politikas skelbė, kad nuo balandžio visi valstybės paramos prašantys asmenys bus įtraukiami į universalaus kredito scemą, tačiau šiuo metu jis atsisakė komentuoti savo tolimesnius veiksmus.

2014 02 17 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt