trečiadienis, gegužės 27 d.
Pasaulyje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius artėja prie 2 mln.
Alfa.lt

Niujorke koronaviruso infekcijos COVID-19 aukų skaičius pirmadienį perkopė 10 tūkst., o visame pasaulyje patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius artėja prie 2 mln.

Visgi faktas, kad pasaulyje sparčiai nedaugėja naujų protrūkio židinių, suteikia šiek tiek optimizmo ir kursto diskusijas apie galimą apribojimų sušvelninimą.

Labiausiai epidemija paveikė Niujorką, Italiją, Prancūziją, Ispaniją ir Jungtinę Karalystę. Tačiau niūrios prognozės, kad šis užkratas taip pat sparčiai ir su tokiomis pat pražūtingomis pasekmėmis išplis ir kitose JAV valstijose bei šalyse, kol kas nepasitvirtino, pasauliui jau daugiau nei mėnesį taikant griežtas priemones viruso poveikiui sumažinti.

Johnso Hopkinso universitetas, renkantis duomenis apie pasaulyje patvirtintus COVID-19 atvejus, pirmadienį vėlai vakare pranešė, kad Jungtinėse Valstijose užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius artėja prie 683 tūkst., o visame pasaulyje jau perkopė 2 mln. Visgi kiek vėliau universitetas patikslino, kad Jungtinėse Valstijose yra beveik 582 tūkst. užsikrėtusiųjų, o visame pasaulyje – 1,9 mln. Kol kas neaišku, kodėl buvo patikslinti šie duomenys.

Iš 1,9 mln. užsikrėtusiųjų beveik 120 tūkst. žmonių mirė, apie 449 600 pasveiko.

Pareigūnai visame pasaulyje nerimauja, kad atšaukus griežtos izoliacijos ir socialinio atstumo priemones gali būti sugriauta kovoje su koronavirusu sunkiai pasiekta pažanga.

Visgi panašu, jog kai kurios šalys jau žvelgia ta kryptimi.

Gubernatoriai abiejose JAV pakrantėse paskelbė, kad suvienys jėgas ir imsis koordinuotų veiksmų dėl koronaviruso įvestiems suvaržymams sušvelninti. Tai gali išprovokuoti konfliktą su prezidentu Donaldu Trumpu, kuris tvirtina, kad tik jis gali galutinai nuspręsti, kur ir kada atšaukti taikomas karantino priemones.     

2020 04 14 08:38
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt