sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Paskata lengvaatlečiams: už puikius pasirodymus pasaulio čempionate – įspūdingi piniginiai prizai
tiesa.com

Jau po penkių dienų Kataro sostinėje Dohoje startuos pasaulio lengvosios atletikos čempionatas. Jo dalyviai turės galimybę vos vienu pasirodymu gerokai praturtinti savo banko sąskaitas.

Pagrindiniai varžybų rėmėjai – japonų elektronikos įmonė TDK ir Kataro nacionalinis bankas – pažadėjo, jog už pasaulio rekordus Dohoje sportininkams atseikės net po 100 tūkst. JAV dolerių.

Be abejo, užfiksuoti tokius rezultatus nebus lengva. Pavyzdžiui, daugiausiai vilčių Lietuvai teikiančiam disko metikui Andriui Gudžiui iki geriausio rezultato istorijoje kol kas trūksta net 4,49 metro – pasaulio ir Europos čempionas toliausiai įrankį yra numetęs 69,59 m, kai tuo tarpu planetos rekordą pagerinęs vokietis Jurgenas Schultas prieš tris dešimtmečius diską nusviedė 74,08 m.

Lengvosios atletikos čempionato rėmėjai pažadėjo ir dideles premijas už medalius. Varžybų nugalėtojai pelnys po 60 tūkst. dolerių, prizą, sidabrą iškovoję atletai gaus po 30 tūkst., o bronzą – po 20 tūkst. dolerių.

Nuskriausti neliks ir į pirmąjį aštuonetą patekę sportininkai: už ketvirtąją vietą jie gaus 15 tūkst., už penktąją – 10 tūkst., už šeštąją – 6 tūkst., už septintąją – 5 tūkst., o už aštuntąją – 4 tūkst. JAV dolerių. 

Pasaulio lengvosios atletikos čempionatas Kataro sostinėje vyks rugsėjo 27 – spalio 6 dienomis. Jame iš viso dalyvaus 11 sportininkų iš Lietuvos.

2019 09 22 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt