sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Paskelbti tikrieji imigracijos į JK skaičiai
tiesa.com

Naujausi duomenys parodė, jog per pirmą 2016 metų ketvirtį nežymiai sumažėjo neto migracija. Palyginus su praėjusiais metais, tuo pačiu laikotarpiu į JK atvyko 327 tūkts žmonių, t.y 9 tūkst. žmonių mažiau.

Rekordines aukštumas pasiekė neto migracija iš Rumunijos ir Bulgarijos, iš kurių atvyko 61 tūkst. žmonių. Tačiau sumažėjo žmonių, atvykstančių iš Lenkijos ir kitų septynių ES šalių (tarp jų ir Lietuvos), įstojusių į ES 2004 metais. Jų skaičius sumažėjo nuo 51tūkst. iki 40 tūkts.

Statistikos Departamento vadovė Nicola White sakė: „Pagrindinės priežastys, dėl ko į Jungtinę Karalystę atvyksta tiek daug žmonių išlieka darbo ir didesnio uždarbio paieškos. Tačiau sumažėjo norinčių studijuoti žmonių skaičius.“ Ji taip pat pabrėžė, jog duomenys atspindi tik laikotarpį iki 2016 m. kovo mėnesio, dar prieš JK nusprendžiant pasitraukti iš Europos Sąjungos.

Atskiras tyrimas parodė, jog populiariausia šalis, kurioje gimė į JK atvykę žmonės, yra Lenkija, kuri aplenkė iki tol pirmavusią Indiją. Taip pat paaiškėjo, jog 2015 metais 25 proc. visų naujagimių susilaukė ne Jungtinėje Karalystėje gimusios moterys.

Neto migracija yra skirtumas tarp žmonių, kurie atvyko į šalį ir tų, kurie iš jos išvyko. Iš viso per pirmą 2016 metų ketvirtį į Jungitnę Karalystę atvyko 633 tūkst. žmonių, o išvyko 306 tūkst. žmonių.

 

2016 08 25 13:05
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt