trečiadienis, sausio 20 d.
Paskola būstui: svarbu ne tik palūkanų norma
tiesa.com

Daugelis mano, kad paskolos palūkanų norma – svarbiausias tokios paskolos kokybės rodiklis. Žmonės lygina savo paskolos palūkanų normą su jų draugų ir pažįstamų paskolų palūkanų normomis, ieško banko su „žemiausia palūkanų norma“, teiraujasi, su kokia palūkanų norma įvairūs bankai teikia paskolas ir pan.

Noriu atkreipti jūsų dėmesį į tai, kad būtų neteisinga vertinti realią paskolos kainą pagal palūkanų normą. Banko aplinka yra itin konkurencinga, o „paskolos palūkanų norma“ dažnai yra tiesiog reklaminis skaičius, neatspindintis realių paskolos išlaidų.

Be banko siūlomų procentų, yra kiti mokėjimai ir veiksniai, kuriuos būtina apsvarstyti, skaičiavimo metu lyginant įvairių bankų pasiūlymus. Visų pirma, tai lengvatinis laikotarpis. Tas pats bankas siūlo įvairias palūkanų normas, kurios skiriasi priklausomai nuo šių veiksnių:

lengvatinio laikotarpio trukmė – kuo ilgesnis lengvatinis laikotarpis, tuo aukštesni paskolos procentai;

mokėjimo forma – paskola su fiksuota įmokų suma visada brangesnė nei paskola su kintama palūkanų norma;

įnašo suma – kuo didesnis jūsų įnašas, tuo žemesnę palūkanų normą pasiūlys jums bankas.

Kas pelningiau: pasiimti paskolą su 5 proc. įnašu arba taupyti pinigus didesniam įnašui ir tikėtis gauti žemesnę normą – spręsti jums;

– pirkimo tikslas – paprastai būsto paskolos normos yra žemesnės nei normos paskolų, skirtų investiciniam būstui įsigyti.

Taip pat būtina įsidėmėti, kad, be mėnesinių įmokų, taip pat yra kitos išlaidos paskolai:

Arrangement fee – įmoka bankui, skirta paskolai organizuoti (nuo 0 iki 1990 £);

Valuation fee – įmoka, kurią bankas ima už nuosavybės įvertinimą (nuo 0 iki 1000 £);

Money transfer fee – įmoka bankui už pinigų pervedimą jūsų notarui (5–150 £);

Redemption fee – įmoka už jūsų paskolos valdymą, kurią bankas ima kredito uždarymo atveju (nuo 100 iki 500 £).

Kai kurie bankai, atvirkščiai, grąžina nuo 100 iki 1000 £, t. y. faktiškai grąžina jums dalį pinigų po paskolos suteikimo. Tokia pagalba labai praverčia, nes nekilnojamojo turto įsigijimo, persikraustymo ir remonto išlaidos yra itin didelės.

Todėl, be paskolos procentų, bankai taip pat privalo suteikti informacijos apie annual percentage rate (APR). Šis skaičius atspindi realią padėtį ir taip pat atsižvelgia į visus papildomus mokėjimus.

Paskaičiuokime kartu. Palyginkime du pasiūlymus. Kad būtų lengviau skaičiuoti, kalbėsime apie 100 tūkst. svarų paskolos sumą su 10 proc. įnašu 25 metams.

„А“ BANKO PASKOLA UŽ 3,49 PROC. METINES PALŪKANAS:

fiksuotas produktas 2 metams:

– arrangement fee –999 £,

– money transfer fee –25 £,

– valuation fee – 0 £,

– redemption fee – 250£,

– mėnesiniai mokėjimai pirmus dvejus metus – 500 £ per mėnesį,

– po to (įmokos su standartiniais 5,49 proc.) – 605 £.

„B“ BANKO PASKOLA UŽ 4,04 PROC. METINES PALŪKANAS:

fiksuotas produktas 3 metams:

– arrangement fee – 0 £,

– valuation fee – 0 £,

– money transfer fee – 20 £,

– redemption fee – 240 £,

– cashback – 500 £,

– mėnesiniai mokėjimai pirmus trejus metus – 538 £,

– po to (įmokos su standartiniais 3,99 proc.) – 528 £.

Išvada

Jeigu sumuosime visas išlaidas, pamatysime, kad „А“ banko paskola kainuos jums 553 £ per mėnesį, o „B“ banko paskola – 530 £. Skirtumas tarp šių dviejų pasiūlymų sudaro 552 £ už dvejus metus. Be to, „А“ bankas siūlo dvejų metų finansinį laikotarpį, o „B“ bankas – trejų metų, o tai gerokai pelningiau, atsižvelgiant į esamas mažas palūkanas.

Šiuo pavyzdžiu parodžiau jums, kad žemiausi procentai negarantuoja pelningiausio pasiūlymo. Jeigu tikrai norite gauti pelningiausią paskolą, kreipkitės į nepriklausomą paskolų specialistą, turintį duomenų apie paskolos produktus, suteikiamus daugiau nei pusšimčio bankų, kuris padės jums išsirinkti geriausią jų, priklausomai nuo jūsų padėties.

Nekilnojamojo turto įsigijimas Didžiojoje Britanijoje – tai stresas ir pinigų bei laiko sąnaudos, kurios ne visada veda prie trokštamo rezultato.
 
Mūsų patirtis ir žinios padeda rusakalbės bendruomenės nariams visuose nekilnojamojo turto įsigijimo sandorio etapuose. Mes su jumis ne tik kalbame viena kalba, bet ir kur kas geriau suprantame vieni kitus daugeliu kitų aspektų.
 
Mes naudojame šiuolaikiškas komunikavimo priemones ir dirbame su klientais iš visų Didžiosios Britanijos vietų. Jūs galite konsultuotis telefonu, per „Skype“, el. paštu, atvykti į mūsų biurą Londone arba susitikti kitoje, jums patogioje vietoje.
 
Skambinkite: 01304268934, 07852829016 arba užpildykite formą tinklapyje www.YourMortgageAdvisor.info

2018 03 29 12:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt