penktadienis, rugpjūčio 14 d.
Patarimai ką daryti jei vaikas nepateko į pasirinktą mokyklą
tiesa.com

Tūkstančiai tėvų visoje Jungtinėje Karalystėje (JK) rytoj sužinos atsakymą ar jų vaikai pateko į norimas Anglijos mokyklas. Prognozuojama, kad net 80 tūkst. bus nuvilti ir negaus vietos pirmoje iš pasirinktų mokyklų. Naujienų portalas express.co.uk paskelbė patarimus, ką daryti jei vaikas nepateko į norimą mokyklą.

Kodėl vaikas negavo vietos mokykloje?

Jei mokykla sulaukia daugiau paraiškų nei gali pasiūlyti vietų, pagal tam tikrą taisyklių sąrašą mokyklos taryba nusprendžia, kuriems vaikams pasiūlyti laisvas vietas.

Mokykla atsižvelgia į tai, ar vaikas gyvena arti mokyklos, ar vaiko giminaičiai jau eina į tą pačią mokyklą, ar yra tam tikrų socialinių ar medicininių priežasčių, kodėl vaikas turėtų lankyti būtent šią mokyklą.

Ką daryti jei nepatinka priskirta mokykla?

Jei vaikui nebuvo pasiūlyta vieta jūsų išsirinktoje mokykloje, sprendimą galite apskųsti. Nepriklausoma skundų komisija įvertins jūsų skundą bei mokyklos sprendimo pagrįstumą.

Iš mokyklos gautame laiške, kuriame nurodyta, kad jūsų vaikui laisva vieta nebuvo pasiūlyta, rasite informaciją kaip ir iki kada sprendimą galite apskųsti.

Apsisprendus apskųsti mokyklos sprendimą, svarbu nepamiršti, kad turite raštu informuoti vietines valdžios institucijas apie planuojamą apeliaciją. Laiške taip pat turite nurodyti skundo priežastį.

Kaip nagrinėjamas skundas?

Rajono savivaldybėje arba mokykloje bus surengtas skundo nagrinėjimo susitikimas, kurio metu turėsite galimybę išsiaiškinti, kodėl jūsų paraiška buvo atmesta. Susitikimas privalo įvykti per 40 dienų nuo skundo pateikimo datos. Nepriklausoma skundų komisija išklausys abiejų pusių argumentus.

Nepriklausomos komisijos sprendimas bus atsiųstas paštu per penkias darbo dienas.

Daugiau informacijos apie mokyklų priėmimo procedūras rasite čia.

2015 04 16 14:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt