pirmadienis, sausio 24 d.
Pavojingas narkotikas šienauja lietuvių gyvybes
tiesa.com

Paaiškėjo metų sandūroje nuo itin pavojingos narkotikų „ecstasy” siuntos mirusių vyrų tapatybės. Rausvos trikampio formos tabletės su S ženklų mirtį atnešė dviems lietuviams. Ipswiche įsigijusius šių kvaišalų, policija įspėja nevartoti itin pavojingais nelegalais narkotikais laikomų vadinamųjų „Supermeno” tablečių.

BBC praneša, kad policija įvardijo per Kalėdas ir Naujųjų metų naktį nuo itin pavojingų „ecstasy” narkotikų mirusių vyrų pavardes. Paaiškėjo, kad tai vos per dvidešimt perkopę lietuvaičiai – 22-ųjų fabrike dirbęs Justas Ropas, kuris sukniubo savo namuose Ipswiche, ir per Naujuosius miręs 24 Gediminas Kulokas.

Kartu su G. Kuloku itin sunkios būklės rastas ir dar vienas vyriškis. Jis į ligoninę išgabenbtas straigtasparniu. Pranešama, kad vyro būklė išlieka sunki, tačiau jis po truputį atsigauna.

Manoma, kad tas pats narkotikas mirtį atnešė ir dar dviems vyrams – dvidešimtmečiui Johnui Hockingui iš

Suffolko grafystės bei 27-erių Danieliui Bagnalliui iš Shropshiro grafystės.

Vakar policija sulaikė 19-etį Andrejų Lubeckį, kuris įtariamas prekevęs mirtį sėjančiais narkotikais.

Turinčius trikampės formos „ecstasy” tablečių su ant jų įspaustu supermeno S ženklus policija ragina jų nevartoti, mat šie nelegalūs narkotikai esą nėra „švarūs”.

Pareigūnai paaiškino, kad „Supermeno” tabletėse yra didelė dozė amfetamino grupės chemikalo para-metoksi-me-amfetamino (PMMA – Para-Methoxy-Meth-Amphetamine).

Tabletės yra uždelsto veikimo ir jomis dažnai perdozuojama, nes vartojantysis galvoja, kad kvaišalas neveikia. Išgėrus kelias tokias tabletės, itin sustiprėja pulsas, kūno temperatūra pakyla iki mirtino lygio.

„Raginame nesusivilioti nelegaliais narkotikais, nes nežinote, iš kur jie atkeliavo, iš ko jie pagaminti ir kaip jūsų organizamas gali į juos sureaguoti,” – savaitgalį sakė vyriausiasis inspektorius Stevas Denhamas.

Suffolko policija žengė beprecententį žingsnį ir pažadėjo nebausti tų, kurie pareigūnams perduos turimus pavojingus „Supermeno” narkotikus. Taip policija siekia šiuos nelegalius kvaišalus kuo greičiau pašalinti iš gatvių.

2015 01 05 07:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt