pirmadienis, liepos 13 d.
Pavojingiausi darbai Anglijoje
tiesa.com

Ieškote darbo? Ar jį jau turite ir manote, kad jūsų veikla sunki ir pavojinga? Gali būti, bet kad būtumėte tikri, „Tiesa“ pateikia visą sąrašą darbų, kuriuos atliekant užfiksuota daugiausiai sužalojimų ir rimtų sveikatos sutrikdymų. Ar jūsiškis yra šiame sąraše?

Žinoma, kiekvienas darbas turi savo minusų, tačiau tikrai ne visi darbuotojai kasdien akis į akį susiduria su didesne nei įprasta rizika susirgti, susižaloti ar net žūti. D. Britanijos Sveikatos apsaugos departamento statistikos specialistų teigimu, pernai savo darbo vietoje žuvo 142 žmonės, tai yra šešiais daugiau nei užpernai.

Pasitelkęs naujausius duomenis bei oficialias medikų išvadas, Nacionalinis sveikatos apsaugos departamentas sudarė pavojingiausių darbų Jungtinėje Karalystėje sąrašą. Jeigu dirbate viename iš jų, apie kardinalius pokyčius galvoti tikriausiai nereikėtų, tačiau žinoti apie didesnes rizikas būtina. Ir kur jau kur, bet dirbant darbą iš pavojingiausiųjų sąrašo kiekvienam patartina laikytis sveikatos ir saugumo (Health and Safety) reikalavimų.

1) Žemės ūkio darbuotojams

Sakoma, be norago neiškepsi pyrago. Tačiau prieš imantis žemės ūkio darbų, ypač susijusių su žemės ūkio technika, ir dirbant tiesiogiai su sudėtingais įrenginiais bei sunkiai valdomomis transporto priemonėmis verta nepamiršti papildomo saugumo, nes šis sektorius pripažįstamas pačiu pavojingiausiu.

Žemės ūkyje pernai santykinis susižalojimų ir žūčių skaičius buvo didžiausias. Šioje srityje užfiksuoti net 33 darbo vietoje tragiškai pasibaigę nelaimingi atsitikimai. Tikimybė susižaloti dirbant žemės ūkyje siekia 4,3 procento ir yra didžiausia iš visų darbų.

[3253]

2) Statybininkams

Dauguma į Angliją atvykusių tautiečių dirba statybose, kurios pagal pavojingumo lygį nusileidžia tik žemės ūkio sektoriui.

Ne be reikalo kiekvienoje statybų aikštelėje pamatysite dešimtis įspėjamųjų ženklų ir nuorodų, turinčių garantuoti saugesnį darbą. Jos padeda, tačiau negali užtikrinti visiško saugumo.

Pernai darbo metu žuvo 35 statybininkai, taigi daugiau nei žemės ūkyje, tačiau suskaičiavus visus nelaimingus atsitikimus ir įvertinus milžinišką statybų sektoriaus darbuotojų skaičių, statybos atsidūrė antroje pavojingiausių darbų sąrašo vietoje.

3) Prekių išvežiotojai

[3252]

Jei važiuodami greitkeliu neretai griežiate dantį ant kitų vairuotojų, nepraleidžiančių vilkikų vairuotojų, atminkite, jog galbūt staigesnių manevrų kelyje jie vengia ne be pagrindo.

Prekių išvežiotojų amatas yra vienas iš pavojingiausių. Pernai ši sritis pareikalavo 9 gyvybių, dar šimtai darbuotojų patyrė sužalojimų. Rizika šiame sektoriuje per praėjusius metus Jungtinėje Karalystėje siekė tris atvejus iš šimto.

4) Fabrikų darbuotojai

Nuo telefono, be kurio negalėtumėte bendrauti su visu pasauliu, iki kėdės, ant kurios dabar sėdite ir skaitote „Tiesą“ – visa tai turi būti pagaminta. Gamyba, pramonė yra labai svarbi sritis, be kurios žmonija neišsiverčia jau seniai.

Nesunku įsivaizduoti, jog gamyklų ir fabrikų darbuotojai kasdien darbe susiduria su akivaizdžiais pavojais.

Jų darbo vietoje patiriamų traumų „norma“ praėjusiais metais buvo 2,4 procento. Dauguma iš 16 pernai tragiškai pasibaigusių incidentų bei tūkstančiai susižeidimo atvejų įvyko dėl nesaugiai naudojamų techninių įrenginių.

6) Atliekų rūšiuotojai

[3251]

Dar viena sritis, kurios darbuotojai kasdien atlieka ne patį švariausią, tačiau būtiną ir visuomenei naudingą darbą – atliekų ir šiukšlių rūšiavimas. Tai vienas iš sektorių, kur nedarbingumo lapeliai dalijami į kairę ir į dešinę, o darbuotojų sergamumas yra vienas iš didžiausių.

Šitai nė kiek nestebina žinant, jog darbuotojams nuolat tenka dirbti ligų ir bakterijų knibždančioje aplinkoje.

Pastarųjų penkerių metų statistika rodo, kad atliekų perdirbimo sektoriuje per metus užfiksuojama net 8 tūkst. susirgimų atvejų. Daugumą ligų ir infekcijų sąlygoja specifinė darbo aplinka, o bendras rimtų susirgimų ir traumų skaičius sudaro 4 procentus, skaičiuojant visus darbuotojus.

5) Sveikatos apsaugos ir rūpybos darbuotojai

[3254]

Sakysite, vieni serga, o kiti gydo? Ne visai taip. Turbūt esate girdėję, kad jaunesnieji gydytojai visoje šalyje streikuoja, nes nepatenkinti mažu darbo užmokesčiu ir ilgomis darbo valandomis.

Sveikatos ir socialinės priežiūros sektoriuje dirbančių darbuotojų sergamumas yra didžiausias iš visų ir siekia 4,6 procento. Negana to, vienas iš dvidešimties kasmet užsikrečia nuo paciento, tiesiogiai su juo kontaktuodamas.

Atsižvelgus į šiame darbe nuolat patiriamą įtampą ir kartais ištisas paras trunkančius budėjimus ligoninėse, gydytojų pretenzijos yra ne mažiau pagrįstos, nei Londono metro vairuotojų protestai dėl ilgų darbo valandų bei streso, patiriamo prie traukinio vairalazdės.

2016 04 27 07:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt