sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Penktadienį keliausiantiems nepasisekė - „Ryanair“ atšauks mažiausiai 150 skrydžių
tiesa.com

„Ryanair“ dėl penktadienį planuojamo įgulos narių streiko visoje Europoje atšauks ne 190 skrydžių, kaip planuota anksčiau, o 150, trečiadienį pranešė Airijos pigių skrydžių bendrovė.

Dubline įsikūrusi įmonė paskelbė, kad pagal atnaujintus planus dėl įgulų narių streiko Belgijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Portugalijoje ir Ispanijoje penktadienį bus atšaukta 6 proc. visų tądien suplanuotų skrydžių.

„Šį penktadienį, rugsėjo 28 d., atšaukiamų skrydžių skaičius sumažintas iki 150 nuo 190, nes dauguma mūsų žmonių dirbs kaip įprastai“, – trumpame pranešime nurodė „Ryanair“.

Didžioji dauguma iš penktadienį suplanuotų 2,4 tūkst. skrydžių „šių bereikalingų streikų nebus paveikti bei vyks kaip įprastai“, pridūrė bendrovė.

Visi klientai, kuriuos paveiks planuojami streikai, antradienį gavo pranešimus elektroniniu paštu ir SMS žinutėmis, kur jiems buvo išdėstyti galimi pasirinkimai, sako „Ryanair“.

„Mes nuoširdžiai atsiprašome šių bereikalingų streikų, kurių visomis išgalėmis siekėme išvengti, paveiktų klientų“, – dėl atšauktų skrydžių atsiprašė „Ryanair“

Airijos oro bendrovės darbuotojai siekia išsikovoti didesnius atlyginimus bei geresnes darbo sąlygas.

Dėl šios priežasties „Ryanair“ pilotai ir įgulų nariai visoje Europoje rugpjūtį surengė koordinuotą 24 valandų streiką, reikalaudami didesnių atlyginimų ir geresnių darbo sąlygų.

O streikai liepą sutrikdė 600 skrydžių Belgijoje, Airijoje, Italijoje, Portugalijoje ir Ispanijoje bei paveikė 100 tūkst. keliautojų.

Be atlyginimų ir darbo sąlygų, vienas iš pagrindinių darbuotojų skundų taip pat yra tai, kad „Ryanair“ visų savo įgulų narių darbo sutartis sudarinėja pagal Airijos įstatymus. Anot darbuotojų, tokia praktika atima prieigą prie valstybės išmokų savo šalyse.

Anksčiau šią savaitę „Ryanair“ pasirašė susitarimus su Italijos profsąjungomis, kurie numato, kad nuo spalio mėnesio bendrovės darbuotojų darbo sutartys bus sudarinėjamos pagal Italijos įstatymus. Nepaisant to, kai kurios įgulos Italijoje planuoja jungtis prie streikuojančių kolegų.

2018 09 27 08:40
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt