pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
Per klaidą iš kalėjimo paleistas lietuvis žmogžudys nebėgo
tiesa.com

Už žmogžudystę nuteistas lietuvis Martynas Kupstys per klaidą pareigūnų buvo išleistas į laisvę. 26-erių vyras buvo gabenamas su kitais kaltinamaisiais, tačiau pareigūnai liepė jam išlipti iš kalinius vežančio autobuso ir eiti savais keliais.

Kaip skelbė Jungtinės Karalystės žiniasklaida, lietuvis bandė įtikinti iš sustiprinto saugumo Linkolno kalėjimo jį pervežti turėjusius pareigūnus, kad jis nėra laisvas, o laukia teismo. Pareigūnai nesiklausė lietuvio ir jį išleido.

Bijodamas būti apkaltintas pabėgimu iš kalėjimo, M. Kupstys tris valandas sėdėjo šalia kalinimo įstaigos esančioje autobusų stotelėje ir laukė, kol jo bus pasigesta. Kad trūksta vieno kaltinamojo pareigūnai pastebėjo tik atvykę į Linkolno karūnos teismą. Kaip skelbė portalas telegraph.co.uk, pareigūnai karštligiškai ieškojo „bėglio“ manydami, kad jis paspruko sąmoningai, kai, tuo tarpu, lietuvis laukė autobusų stotelėje.

Nelegalus vyro paleidimas į laisvę privertė susimąstyti apie kalėjimo darbuotojų kvalifikaciją. Teismas buvo priverstas atidėti M. Kupsčio bylos nagrinėjimą trims savaitėms. Šią savaitę lietuvis nuteistas už žmogžudystę teisme papasakojo įvykį: „Mane išleido per klaidą. Sakiau jiems, kad esu kaltinamas, tačiau man pasakė, kad viskas gerai, aš galiu eiti į laisvę. Kai išėjau pro kalėjimo vartus, stovėjau ten 10-15 minučių, maniau, kad jie susipras, jog įvyko klaida. Galvojau apie pabėgimą. Galėjau grįžti namo, galėjau vykti pas draugus. Galvojau apie daug dalykų, tačiau supratau, kad negaliu būti paleistas, juk mane vežė į teismą“, - per svarstymą kalbėjo M. Kupstys.

Vyras pridūrė, kad nusprendė nejudėti iš vietos ir laukti, kol jį grąžins atgal. „Atsisėdau ant suoliuko už 20 metrų nuo kalėjimo vartų ir laukiau. Buvau pajudėjęs – nuėjau į tualetą, tačiau grįžau. Ėjau į šalie esančios ligoninės tualetą, žinojau, kad ji – čia pat, joje gimė mano duktė. Kalėjimo prižiūrėtojai vaikščiojo šalia ir nieko man nesakė. Laukiau apie 3 valandas, kol visas būrys kalėjimo pareigūnų atlėkė manęs gaudyti“, - atviravo lietuvis.

Už latvio nužudymą M. Kupstys nuteistas iki gyvos galvos su galimybe prašytis į laisvę po 25-erių metų už grotų. Drauge su juo nuteistas ir giminaitis Andrius Giedraitis, gavęs panašią bausmę, tačiau malonės paleisti jis galės prašyti po 21-erių metų kalėjimo.

2015 04 17 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt