šeštadienis, kovo 6 d.
Per mažas algas mokantiems darbdaviams – baudos
tiesa.com

Du Jungtinėje Karalystėje gerai žinomi restoranų tinklai penktadienį sulaukė baudų už tai, kad darbuotojams mokėjo atlyginimus, nesiekiančius minimalaus užmokesčio lygio.

Valdžios sankcijų sulaukė „Wagamama“ ir TGI restoranų tinklai. Nustatyta, kad juose dirbantiems žmonėms kai kuriais atvejais buvo mokamas atlyginimas, mažesnis už nustatytą minimalų atlygį (šiuo metu – 7,50 £ už valandą).

Restoranų vadovybė ne tik privalės sumokėti nemažas baudas, bet ir grąžinti tūkstančiams darbuotojų neišmokėtą atlyginimo dalį. Ją atgaus 2630 „Wagamama“ ir 2,3 tūkst. TGI dirbančių (ar dirbusių) žmonių. Teigiama, kad jiems buvo mokamos nuo 25 iki 50 svarų sterlingų mažesnės sumos.

Reaguojant į sankcijas „Wagamama“ išplatino pranešimą, kuriame teigiama, jog įvyko nesusipratimas, o mažesnės sumos buvo mokamos dėl to, kad darbuotojams kompanijos lėšomis buvo nupirkti juodi džinsai – tinklo personalo aprangos dalis.

„Su malonumu atlikome pavedimus dabartiniams ir buvusiems darbuotojams, atnaujinome aprangos politiką.

Žmonės yra mūsų kompanijos širdis ir siela, todėl „Wagamama“ didžiuojasi galėdama padėti jiems kartu siekti karjeros aukštumų“, – pagarbą darbuotojams demonstravo restoranų tinklas.

TGI teisinosi panašiai – esą pinigai iš darbuotojų atlyginimų išskaičiuoti už specialią avalynę, privalomą kiekvienam personalo nariui.

Už panašius pažeidimus, kaip darbuotojai gauna mažesnius nei minimalaus dydžio atlyginimus, JK iš viso nubausti 179 darbdaviai, 43 iš jų – viešojo maitinimo įstaigos. Bendra jiems skirta baudų suma – 1,3 mln. svarų sterlingų.

Po kelių savaičių minimalus atlyginimas JK padidės iki 7,83 svaro sterlingų už valandą.

2018 03 09 09:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt