sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Per mokslo metus atostogaujančių vaikų tėvams - baudos
tiesa.com

Naujausio tyrimo duomenimis, Jungtinėje Karalystėje tėvai už vaiko pramogas, išvykas ir keliones atostogų metu yra pasiryžę sumokėti dideles pinigų sumas, vidutiniškai siekiančias net 1500 svarų. Jų kišenes patuštinti gali ir naujos sankcijos tėvams už per mokslo metus išsivežtus vaikus.

Kaip paskelbė naujienų portalas express.co.uk, viešbučių tinklo „Travelodge” atlikto tyrimo duomenimis, šeimos iš Worcesterio savo vaikų pramogoms ir atostogoms išleidžia daugiausiai - vidutiniškai 1925 svarus. Antrąją vietą užima šeimos iš Kembridžo – jos nepagai net 1759 svarų.

Apskaičiuotą vidutinišką vasaros išlaidų sumą sudaro 139,60 svaro už vaiko priežiūrą, 324,87 - dovanoms ir skanėstams, 374,48 svarų - už vaiko ekskursijas ir 626,06 - atostogoms.

Apklausus 2000 tėvų, nustatyta, kad tradicinės dviejų savaičių trukmės atostogos jau nebėra norma. Dabartinės šeimos yra labiau linkusios rinktis dažnesnes, bet trumpesnes keliones ir išvykas, dėl to vaikai dažnai yra išsivežami ne tik mokyklinių atostogų metu.

Už tokius neplanuotus vaikų dingimus iš mokyklos vyriausiasis mokyklų inspektorius Michael Wilshawas siūlo nustatyti baudas tėvams.

„Norėčiau, kad būtų nustatytos baudos, nes per daug tėvų pasiima savo vaikus ilgesniam laikui ne mokyklinių atostogų laikotarpiu. Manau, mokyklos šiuo klausimu turėtų imtis priemonių“, - teigė M.Wilshawas.

Mokyklos gali skirti 60 svarų baudą tokiems tėvams. Tiems, kurie atsisakytų mokėti, tektų bylinėtis teisme, o ten tėvai galėtų susilaukti net 3 mėnesių kalėjimo bausmės ir 2500 svarų piniginės baudos.

2015 07 20 12:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt