šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Pirkėjams teks mokėti dar vieną mokestį
tiesa.com

Anglijos gyventojai jau labai greitai turės mokėti dar vieną mokestį. Šį kartą – tai vadinamasis depozitas perkant gėrimus plastikinėje, stiklinėje, aliuminėje ir plieninėje taroje. Taip siekiama kovoti su perdirbimo problema bei sumažinti šiukšlių šalyje kiekį.

Depozitas padidins produktų kainas, tačiau šiuos pinigus vartotojai atgaus, jei taros supirktuvėje grąžins tuščius butelius, - pranešė BBC.

Kol kas nėra tiksliai nuspręsta, kokio dydžio depozitas bus skirtas produktams, tačiau Vyriausybė šią informaciją žada paskelbti jau greitai.

Aplinkos sekretorius Michaelas Gove sakė, kad nėra jokių abejonių, kad plastikas „sukelia žalą jūrų aplinkai", o gatvėje išmesti plastikiniai buteliai ir skardinės „maišosi ant šaligatvių ir patenka į upes, ežerus bei jūrą”, kur žala gamtai – dar didesnė.

JK vartotojai kasmet sunaudoja maždaug 13 milijardų plastikinių gėrimų butelių, tačiau daugiau nei trys milijardai nėra perdirbami.

Škotija jau paskelbė planus dėl perdirbamos tarps grąžinimo sistemos, o Velsas užsakė tyrimą, kad šį pasiūlymą apsvarstytų.

Panašios schemos Šiaurės Europoje labai padidino perdirbto plastiko kiekį.

2015 metais daugumoje Didžiosios Britanijos parduotuvių buvo įvestas pirkinių maišelių 5 pensų mokestis, dėl kurio, pasak vyriausybės, panaudojamų plastikinių maišelių skaičius sumažėjo 9 milijardais.

2018 03 28 07:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt