pirmadienis, rugpjūčio 3 d.
Pirmoji eksperimento dalyvė: „Darbe noriu būti geriausia“
tiesa.com

Aleksandra Savčenko (24), įgijo verslo administravimo specialybę Lietuvoje bei konditerės specialybę – Londone. Trejus metus gyvenanti Didžiosios Britanijos sostinėje, mergina čia dirbo konditere. Aleksandra mano, kad sieti savo ateitį su konditerės specialybe būtų logiškas pasirinkimas, nes šis darbas jai sekasi puikiai, tačiau yra viena priežastis, kodėl ji to nenorinti – jos lytis, kuri, pasak merginos, trukdo lyderiauti virtuvėje.

Aleksandra sako niekada nemeluojanti rašydama CV, nes žino, kad jos žinias patikrins. Mergina dalyvauja eksperimente, nes nori dirbti su verslo administravimu susijusį darbą.

Paskutinėje darbo vietoje – restorane „Spice Market“, Aleksandra buvo apgauta. Ji nebenori būti kvailinama ir siekia rasti tokį darbą, kokio ji verta. Dalyvaudama eksperimente mergina nori suprasti, kokias klaidas daro pokalbiuose dėl darbo. A. Savčenko tvirtai įsitikinusi, kad jai trūksta suvokimo apie sandėrių tarp darbdavio ir darbuotojo sudarymą Didžiojoje Britanijoje.

Lietuvoje nesiskundusi darbo trūkumu ir mokėjusi save pateikti būtent tokią, kokios reikalauja darbdavys, mergina sakosi čia neretai sutrinkanti: „Noriu išmokti suprasti, ko tiksliai iš manęs nori darbdavys, kaip supranta mano kūno kalbą ir bendravimą ir kaip man save pateikti tokią, kokios tikisi britai.“ Aleksandra mano, kad londoniečių darbdavių reikalavimai gerokai skiriasi nuo lietuvių.

Mergina teigė, kad konditerės darbas jai puikiai sekasi, ji sakė sukusis ištaigingiausių Londono restoranų virtuvėse bei prabangiausių vakarėlių salėse, tačiau šiame darbe A. Savčenko nemano galinti būti geriausia. „Siekiu būti lydere bet kurioje savo darbo vietoje, tačiau konditerijos srityje to niekada nepasieksiu, nes gimiau moterimi, todėl nenoriu visą likusį gyvenimą dirbti darbo, kurioje netapsiu geriausia“ – žodžių į vatą nevyniojo Aleksandra. Turėdama ir verslo administratorės išsilavinimą mergina gali rinktis iš dviejų specialybių, tačiau pokalbiuose dėl administratorės darbo ji vis dar jaučiasi esanti per kukli.

2012 05 09 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt